logo

21 Mart 2024

MHP’li Sağlam’dan devletin verdiği yardımın siyasi propagandaya çevrilmesine tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Mehmet Ali Sağlam, bu akşam ulusal ve yerel medyaya düşen görüntülerle ortaya çıkan devletin verdiği yardımın siyasi propagandaya çevrilmesi çabasına tepki gösterdi.

Gazetemize bir açıklama yapan MHP Yalvaç İlçe Başkanı Sağlam, “Birkaç gündür sokak dedikodusu şeklinde bizim kulağımıza gelen bir duyum vardı. Yalvaç Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardıma ihtiyacı olan 700 civarında hemşehrimize 2.500 TL yardım yapılacağı, bu yardımın sanki Ak Parti’nin adayı tarafından yaptırıldığı şeklinde propaganda yapıldığı yönünde söylentiler duyuyorduk. Bugün ulusal ve yerel medyaya düşen videoda da görüldüğü gibi, ne yazık ki, Ak Parti Gençlik Kolları yönetimindeki gençler tarafından aranan yardıma muhtaç hemşehrilerimiz, devletimizin verdiği yardımı, sanki Ak Parti Belediye Başkan adayı Sürmeli Yağcı gönderiyormuş gibi yanlış yönlendirilmişlerdir. İşin daha da üzücü tarafı, bu aramalarda Sayın Cumhurbaşkanımızın isminin de karıştırılmış olmasıdır.

Devletimizin sosyal yardım kuruluşları, mevzuat çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındadırlar, bundan daha doğal bir şey de yoktur. Ama, bu vatandaşlarımızın hakkı olan, devletimiz tarafından mevzuata uygun şekilde verilen bir sosyal yardımı, sanki seçim öncesi bir partinin adayının lütfuymuş gibi sunmak devlet terbiyesine de, siyasi ahlaka da uygun değildir. Ayrıca, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın bu şekilde siyasi bir polemiğe malzeme edilmesi de son derece üzücüdür.

MHP olarak, devletimizin mevzuatlar çerçevesinde yardıma ihtiyacı olan hemşehrilerimize destek vermesini her zaman yerinde ve doğru buluruz. Ancak, bu ödemelerin seçimden sonra ve kamu görevlilerinin bilgilendirmesi yoluyla yapılması, siyasi tartışmalara kurban edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

Seçim sürecinde böyle bir yanlışa neden olan siyasi ilgililer hakkında gerekli işlemlerin yapılacağı inancıyla, 31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak seçimler öncesi bu tür yanlış uygulamalardan kaçınılmasını tavsiye ederiz.

İşte ulusal medya ve yerel medyaya da düşen ve Mehmet Ali Sağlam’ın açıklamasıyla birlikte gönderdiği o görüntü ve paylaşım linki:

https://www.instagram.com/reel/C4ycESvrSno/?utm_source=ig_web_button_share_sheet&igsh=ZDNlZDc0MzIxNw==

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.