• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

22 Mayıs 2020

Kozluçay Muhtarlığı Gece-Gündüz Hizmette

Yalvaç’a bağlı Kozluçay Köyünde muhtarlık, faaliyetlerini gece – gündüz demeden aralıksız sürdürüyor.

Çalışmaları ile ilgili ÖZYALVAÇ’a konuşan Kozluçay Köyü Muhtarı Mevlüt Öz, tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüsü salgını nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle muhtarlık tarafından yerine getirilmesi gereken çalışmaları da herhangi bir aksaklığa meydan vermeden kesintisiz olarak yürütmeye çalıştıklarını belirtti.

Muhtar Öz, “Kozluçay halkının 24 saat kesintisiz olarak tüm hizmetlerden faydalanabilmesi, herhangi bir şekilde mağdur olmaması için muhtarlık personeli ve aza arkadaşlarımızla birlikte özverili bir şekilde çalışıyoruz. Bilindiği gibi Korona Virüsü salgını nedeniyle bazı tedbirler alındı, birçok alışkanlıklarımızı eskisi gibi sürdüremiyoruz. Örneğin sokağa çıkması yasak olan vatandaşlarımız var, onların ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında elimizden geleni yapıyoruz,  yine salgın nedeniyle temizlik ve ilaçlama faaliyetleri düzenli olarak yapılıyor.

Salgın nedeniyle muhtarlık tarafından yapılması gereken çalışmaların da devam ettiğini ifade eden Muhtar Öz,  “Korona tedbirlerinin yanı sıra muhtarlık olarak köyümüzün 3 mahallesinde bulunan su sorununu 48 saat ara vermeden çalışarak çözdük. Kızpınarı, Mescit ve Çevre yolu civarındaki bölgelerin uzun zamandır devam eden su problemi çözüldü. Yine Kızpınarı bölgesinin 480 metrelik yeni kanalizasyon hattını bitirdik.  Köyümüzün anons sisteminde ve hoparlörlerdeki arızaları giderdik, muhtarlık malzeme depolarını 2 günlük aralıksız çalışarak temizledik”  dedi.

Kozluçay Köyü Muhtarı Öz, “Önümüzdeki Pazar günü Ramazan Bayramımızı kutlamaya başlayacağız. Bu yıl geçmiş bayramlara göre farklı bir kutlama yapacağız. Kozluçay Muhtarlığı olarak geçmişte olduğu gibi yine bir arada, sağlıklı, mutlu bir şekilde bayramlara ulaşmak dileğiyle tüm vatandaşlarımızın mübarek Ramazan Bayramlarını kutlarız” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.