• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

KORKMAZ: SAĞIR – ÇAY Yolu Kısa Zamanda Hizmete Alınacak

Yalvaç’ı en kısa yoldan Çay ilçesine ve Afyonkarahisar’a ulaştıran Sağır yolunda Mart ayında tamamlanan genişletme çalışmalarının ardından dün sıcak asfaltlama çalışmaları başladı. Çalışma nedeniyle yol dünden itibaren ulaşıma kapatıldı.

Yol çalışmaları hakkında gazetemize bilgi veren İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz, Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın talimatı ile geçtiğimiz aylarda Sağır yolunda başlayan iyileştirme çalışmaların planlanan tarihten önce tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Ak Partili İl Genel Meclisi Üyesi Korkmaz, “Sayın Valimizin talimatı ile 2017 yılı sonunda Sağır yolunda başlayan çalışmalarda son aşamaya gelindiğini memnuniyetle görüyoruz. Bilindiği gibi geçtiğimiz Mart ayı ortalarına kadar Sağır-Çay arasındaki yolun  5 km.’lik kısmında genişletme yapılırken, 2 km. uzunluğunda da kaya patlatma çalışması gerçekleştirildi. Hava şartlarının da elverişli olması nedeniyle çalışmalar ara verilmeden sürdü ve bu yolda  önce kumlama ve ardından sıkıştırma çalışmaları da bitirildi. Daha önce duyurulduğu gibi Mayıs ayında yapılması planlanan sıcak asfaltlama çalışmalarına da dün başlandı, yağış olmadığı takdirde bir haftalık çalışmanın ardından çalışmalar tamamlanmış olacak. Böylece  Yalvaç’ı Çay’a ve Afyonkarahisar’a en kısa mesafede ulaştıracak olan Sağır yolunda artık daha rahat ve güvenli olarak yolculuk yapılacak” dedi.

Yalvaç-Afyonkarahisar arasındaki mesafeyi 85 km.’ye kadar düşüreceği bildirilen olan bu yolun iyileştirme çalışmalarının tamamlanıp hizmete alınmasından sonra yol için büyük destek veren Milletvekili S.Sadi Bilgiç ve Vali Şehmus Günaydın’ın uygun olduğu bir tarihte resmi açılış töreni de yapılacağını belirten Korkmaz, “Yolumuzun iyileştirilmesi için emeği geçen başta Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız, Milletvekilimiz Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, Sayın Valimiz Şehmus Günaydın olmak üzere, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Ali Bolat ve Meclis üyelerimiz, İl Özel İdaresi’nden Genel Sekreter Mahmut Zadeoğlu,  Bayram Aydemir, Yol Şube Müdürü Turgut Kara ve diğer şube müdürlerimize, Muhtar Aydın Karaca’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

======================================================

İlgili Haberi Okumak İçin Tıklayın Sağır Yolu’nda Genişletme Çalışmaları Tamamlandı

======================================================

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.