• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

21 Mart 2018

Sağır Yolu’nda Genişletme Çalışmaları Tamamlandı

Yalvaç’ı en kısa yoldan Çay ilçesine ve Afyonkarahisar’a ulaştıran Sağır yolunda 2017 yılı sonunda başlayan genişletme çalışmaları tamamlandı.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar ve Isparta İl Genel Meclisi’nin Ak Partili üyesi İrfan Korkmaz’dan alınan bilgiye göre, Isparta Valisi Şehmus Günaydın’ın ilçemiz köylerini ziyareti sırasında geldiği Sağır Köyü’nde vatandaşların yoğun talebi üzerine verdiği talimat sonucu başlayan çalışmalar bugün itibariyle tamamlandı.

Yalvaç Kaymakamı Aytekin Yılmaz bugün öğle saatlerinde Sağır Köyü’ne giderek yolda incelemelerde bulundu. Kaymakam Yılmaz’la birlikte İl Genel Meclisi Üyesi İrfan Korkmaz ve Ak Parti İlçe Başkanı Hayri Uyar da çalışmaların tamamlandığı Sağır Köyü’ne gittiler. Kaymakam Yılmaz ve beraberindekiler incelemenin ardından Sağır Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldiler.

Yol çalışmaları hakkında gazetemize bilgi veren İl Genel Meclisi Üyesi Korkmaz, “Sayın Valimizin talimatı ile Sağır yolunda başlayan genişletme çalışmalarında öncelikle güvenlik önlemleri alındı. Hava şartlarının da elverişli olması nedeniyle çalışmalar ara verilmeden sürdü ve genişletme için kayaların patlatılması ve taşların kırılması büyük iş makinaları ile yoğun bir şekilde yapıldı. Yolun 5 km.’lik kısmında genişletme yapılırken 2 km. uzunluğunda kaya patlatma çalışması gerçekleştirildi. Bundan sonraki aşamada kumlama ve ardından sıkıştırma yapılacak. En geç Mayıs ayında da sıcak asfalt işlemi yapılacak. Yalvaç’ın Akköprü mevkiinden başlayarak Sağır Köyü’ne kadar sıcak asfalt yapılacak ve Yalvaç’ı Çay’a ve Afyonkarahisar’a en kısa mesafede ulaştıracak olan yol hizmete girecek.” dedi.

Yalvaç halkının güvenli ve rahat bir şekilde yolculuk yapabilmesi için Sağır yolunda uzun zamandır yapılmasını beklediği genişletme çalışmaları için herkesin üzerine düşeni yaptığını belirten Ak Parti İlçe Başkanı Hayri Uyar, “Halkımızın bitmesini dört gözle beklediği Sağır yolunun tamamlanması ile Yalvaç – Afyonkarahisar arası 85 km.’ye düşecek ve ulaşım konusunda önemli bir avantaj iyileştirme sağlanmış olacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Genel Meclisi Üyesi Korkmaz da, “Yalvaç-Afyonkarahisar arasındaki mesafeyi 85 km.’ye kadar düşürecek olan bu yolun iyileştirme çalışmalarında emeği geçen başta Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Sayın Süreyya Sadi Bilgiç, Sayın Valimiz Şehmus Günaydın olmak üzere, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Ali Bolat ve Meclis üyelerimiz, İl Özel İdaresi’nden Genel Sekreter Mahmut Zadeoğlu,  Bayram Aydemir, Yol Şube Müdürü Turgut Kara ve diğer şube müdürlerimize, Muhtar Aydın Karaca’ya ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” dedi.

s1

s2

s3

sagiryolu2

sağiryolu5

 

================================================

İlgili Haberi Okumak İçin Tıklayın SAĞIR YOLUNDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

================================================

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.