• MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

06 Aralık 2023

Kondal’dan güzel haber: Men Tapınağı yolu 2024 yatırım programına alındı

Yıllardır yapımı sürekli gündeme getirilen ve bir türlü sonuç alınamayan Men Tapınağı yolu, Isparta İl Özel İdaresi’nin 2024 yatırım programına alındı.

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Gencer Kondal’ın verdiği güzel habere göre, ilçemizin Pisidia Antiokheia ile birlikte iki önemli tarihi değerinden biri olan Men Tapınağı ve antik alanına giden yol, Özel İdare’nin 2024 yatırım programında, Eğirdir Yamaç Paraşütü Atlama Alanı yolu ile birlikte yer aldı.

Isparta İl Genel Meclisi tarafından kabul edilen Isparta İl Özel İdaresi 2024 yılı bütçesinde 6 milyonluk kaynak ayrılan iki yolun 2024 yaz aylarında yapılmasının beklendiğini ifade eden Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Gencer Kondal, “İlçemizin tarihi ve turistik kazanımları açısından büyük önem taşıyan Men Tapınağı yolu 2024 yılı içinde Özel İdaremiz tarafından yapılacak ve bu alan turistik bir hareketlilik kazanacak ve alanın korunması daha kolay hale gelecektir. Yolun yatırım programına alınması nedeniyle başta sayın Valimiz Aydın Baruş ve İl Genel Meclisi Başkanımız, İl Başkanı Serkan Keskin ile il genel meclisi üyelerimize teşekkür ederiz. Bu güzel yatırım da ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.