• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Kasım 2019

Kızılay’a yapılan bağışlar vergiden düşürülebilecek

Kızılay’a yapılan bağışların vergiden düşülebileceği bir yardım kampanyası başlattı.

Kampanyayla ilgili olarak şu bilgiler verildi:

“Paylaşmanın gücüne inanarak faaliyetlerini 1868 yılından bu yana sürdüren Türk Kızılay; din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın ülkemizde ve dünyada bulunan ihtiyaç sahiplerine Türk insanının merhamet elini ulaştırarak insan onurunun korunması ve ıstırabının dindirilmesi için devletine yardımcı kuruluş olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ülkemizin ve dünyanın en köklü sivil toplum kuruluşundan biri olan Türk Kızılay,  Türk Silahlı Kuvvetlerimizin yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı’na insani yardım çalışmalarıyla destek olmak adına  “İyi Günde Kötü Günde Her Zaman İnsanlığın Yanında Ol” sloganıyla yardım kampanyası başlatmıştır.

Bu kampanya kapsamında, sağlık, gıda, hijyen ve barınma gibi ayni malzemelerin yanı sıra nakdi bağışlara da ihtiyaç duyulmakta olup; siz değerli Şube Başkanlıklarımızın / Temsilciliklerimizin çabası ile bağışların temin edilmesi yönünde desteklerinizi beklemekteyiz.

Bölgenizde bulunan kurum, kuruluş ve vatandaşlara ulaşarak ayni ve nakdi bağış yapacak kurumsal bağışçılarımıza vergi avantajından nasıl yararlanabilecekleri hususunda da aşağıda tarafınıza sunulan örnek tablo üzerinden bilgi verebilirsiniz.

Ülkemizin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bu dönemde “Barış Pınarı Harekatı” kapsamında düzenlediğimiz  “Her Zaman Yanında Ol” kampanyamıza vereceğiniz destekler için şimdiden teşekkür eder, insancıl çalışmalarınızda başarılar dileriz.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.