• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

reklam
19 Eylül 2018

KIZILAY KAN BAĞIŞ ARACI 3 GÜN YALVAÇ’ta

Kızılay Isparta Kan Bağış Merkezi tarafından Isparta ili genelinde kan ve kan ürünleri ihtiyacının karşılanması için ilçeleri ziyaret eden kan bağış aracı bugünden itibaren 3 gün süreyle Yalvaç’ta Anlatan Meydan’da kan bağışı toplayacak.

Yalvaç’ın kan bağışında her zaman duyarlı davrandığını, ilçeler arasında ilk sırada bulunduğunu belirten Kan Bağış Merkezi yetkilileri “İhtiyacı olan insanlarımızın kan ve diğer kan ürünlerine acil bir şekilde ulaşabilmesi için düzenli olarak yaptığımız kan bağışı çalışmalarında Yalvaç, kan bağışı konusunda oldukça duyarlı bir ilçe” olduğunu ifaed ettiler.

Kızılay Isparta Kan Bağış Merkezi yetkilileri, “Türk Kızılayı olarak, Isparta ili ve ilçelerinde gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçıları kazanmak, güvenli kan/ kan bileşenleri üretmek, hasta ve ihtiyaç sahipleri için hastanelere ulaştırmak görevimiz. Çok sayıda gönüllü kan bağışçısına ulaşabilmeyi hedefliyoruz. Buralarda gönüllülük esası ile toplanan kanlar, ihtiyacı olan yüzlerce belki de binlerce kişiye umut ışığı olacak. Düzenli olarak yaptığımız bağış kampanyaları sonunda çıkan sonuçlara baktığımızda Yalvaç ilçemiz bu konuda diğer ilçelere göre bir adım önde” olduğunu ifade ederek kan verebilecek durumda olan tüm vatandaşlarımızı 19-20-21 Eylül günleri akşam saatlerine kadar Anlatan Meydan’da bulunan araçta kan vermeye beklediklerini belirttiler.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.