• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

07 Kasım 2019

KASIM AYI BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

Yalvaç Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısının ilk oturumu geçtiğimiz Salı akşamı gerçekleştirildi.

Yalvaç Belediye Meclisi toplantı salonunda saat 20.00’de başlayan kasım ayı olağan toplantısına mazeret bildirerek katılmayan Ak Parti’li Gencer Kondal dışında tüm meclis üyeleri katıldı.

Kasım ayı toplantısında gündemin ilk maddesinde Belediye Meclisi’nin 1 Ekim 2019 tarihli toplantısının tutanakları ile kararları okundu ve oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin ikinci sırasında yer alan “2020-2021-2022 Mali yılları Belediye Bütçesinin görüşülmesi” maddesi, Abdülkadir Kurucu, Hasan Ellidirhem Serkan Ayvallı, Mesut Koyutürk, Yavuz Selim Öztaş’tan oluşan Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kararlaştırıldı.

Plan ve Bütçe Komisyonu, kanuni sınır olan yirmi gün içerisinde çalışmasını tamamlayarak tekrar Belediye Meclisi’ne sunacak. Bu nedenle Yalvaç Belediye Meclisi, 2020-2021-2022 Mali yılları Belediye Bütçesi’ni karara bağlamak üzere,  Kasım ayı meclis toplantısının ikinci oturumunu gerçekleştirmek için 18 Kasım 2019 Pazartesi günü saat 18.00’de tekrar toplanacak.

Gündemin üçüncü maddesinde ”Koruma Amaçlı Plan Hükümleri Değişikliği” konusu görüşüldü. Yalvaç Koruma Alanları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uip-3966, 47 plan işlem numaralı 1/1000 ölçekli, L26A24A1A pafta numaralı uygulama imar planı değişikliğinin, 3194 sayılı İmar Kanunun 8/b maddesi gereğince onanmasının kabulüne yine mevcudun oybirliği ile karar verildi.

Yalvaç Hayvancılık İşletme Alanı’nda GES projesi direk hatlarının oluşturulması, yeşil bant çalışması, imar planı tadilatının görüşülmesi konulu dördüncü gündem maddesi de yapılan görüşmelerin ardından kabul edildi.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nip-13487,35 plan işlem numaralı 1/5000 ölçekli, nazım imar planı değişikliği ile uip-3966,48 plan işlem numaralı 1/1000 ölçekli, uygulama imar planı değişikliğinin 3194 sayılı İmar Kanunun 8/b maddesi gereğince onanmasının kabulüne mevcudun oybirliği ile karar verildi.

Kasım ayı toplantı gündeminin son maddesi ise Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından 2019 yılı Fizibilite Destek çağrısı kapsamında “Yalvaç İstihdam ve Mesleki Eğitim Merkezi Birimi Fizibilite Projesi” konulu başvuru için Belediye Başkanı’na yetki verilmesi konusu görüşüldü.

BAKA’ya 2019 yılı Fizibilite Destek Çağrısı kapsamında “Yalvaç İstihdam ve Mesleki Eğitim Merkezi Birimi Fizibilite Projesi” konulu  başvuru sunulmasına ve başvurunun başarılı olması durumunda projenin uygulanmasına, proje kapsamında öngörülen eş finansmanın sağlanmasına, Proje kapsamında hibe sözleşmesi imzalamaya, sunulan projeye ilişkin olarak kurumumuzu temsile, ilzama ve proje belgelerini imzalamaya, proje hesabını açarak bu hesaba para aktarmaya, bu hesaptan harcama yapmaya ve/veya bu işleri gerçekleştirecek kişi/kişileri yetkilendirmeye “Yalvaç Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü’nün yetkili kılınmasının kabulüne mevcudun oybirliği ile karar verildi.

Bu  arada 2019 yılı Aralık ayı meclis toplantısı 3 Aralık 2019 Salı günü saat 19.00’da toplanılması da mevcudun oybirliği ile kararlaştırıldı.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.