• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

20 Temmuz 2020

Karantinadaki Çetince, bir de susuzlukla boğuşuyor

Dün akşam Hıfzısıhha tarafından alınan kararla 14 gün boyunca karantina altına alınan Çetince Köyümüz, hastalık sıkıntısının yanı sıra susuzluk sıkıntısıyla da boğuşuyor.

Vatandaşlar tarafından gazetemize ulaştırılan bilgiye göre, Çetince Köyümüzde yaklaşık on gündür içme suyu sıkıntısı çekildiği belirtildi.

Alınan bilgilere göre, 6 pozitif vakanın tespit edildiği köyde, karantina öncesinden bu yana yaşanan su sorununun ilgili kurumlara bildirilmesine rağmen henüz çözülmediği, karantina nedeniyle evlerinde kapalı olan vatandaşların, susuzluk nedeniyle çaresiz kaldıkları ifade ediliyor.

Yaklaşık on gündür ana şebekeden gelen suyun içme suyu deposundan hatlara aktarılmasına sorun yaşandığı, bu sorun nedeniyle köyün yaklaşık yarısına su verilemediği kaydedildi. Özellikle Köseler ve Çiğdemlik mahallelerinde su sıkıntısının daha büyük boyutta yaşandığı öğrenildi.

Konuya yetkililerin bir an önce el atmasını isteyen vatandaşlar, “Köyde karantina uygulaması nedeniyle evlerimizde kalmamız gerekiyor. Covid 19 nedeniyle temizliğimize de dikkat etmemiz gerekiyor. Ancak, var olan suyumuzun şebekeye aktarılamaması nedeniyle bu zor günlerde bir de susuzlukla uğraşıyoruz. İlgililerden acil olarak sorunumuza çözüm bulmalarını istiyoruz.” dediler.

Biz de karantina altında susuzluk sorunu çeken Çetince Köyümüzün bu önemli sorununun çözümü için Isparta İl Özel İdaresi ve Yalvaç Kaymakamlığı’nın harekete geçmesini vatandaşlarımızın isteği olarak aktarıyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.