• MODA YAPI

logo

16 Mart 2021

ISUBÜ’den A.İleği’de yerinde eğitim ve uygulama

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nin sorunları yerinde tespit etme ve çözüm önerilerinde bulunma konusundaki arazi etkinliğinde üreticiler ziyaret edildi, arazide uygulamalı olarak eğitim verildi. Ziyaretlere ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler bizzat katıldı.

ISUBÜ heyeti tarafından Yalvaç İlçesi Aşağı İleği köyüne üreticilerin sorunlarını yerinde tespit etmek ve çözüm önerilerinde bulunmak üzere ziyaret gerçekleştirildi.

ISUBÜ Rektörü Prof.Dr. İbrahim Diler, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mevlüt Gül, Dekan Yardımcıları Doç.Dr. Mehmet Polat, Doç.Dr. Ali Kemal Birgücü, Zootekni Bölüm Başkanı Prof.Dr. Duygu Kaşıkcı, Zootekni Öğretim Üyesi Doç.Dr. Serkan Özkaya ve Üniversitemizde staj yapan Kazakistanlı Doktora Öğrencileri olan veterinerlerin katıldığı ziyarette Aşağı İleği Köyü sakinlerinden Hakan Öztaş’a ait frenküzümü bahçesinde budama uygulaması yapıldı.

Armut bahçesinde budama yöntemleri ilgili hocalarımız tarafından uygulamalı olarak anlatıldı.  Büyükbaş ve küçükbaş yetiştiricilerinin sorunları dinlenerek hayvan ahırları gezilip yerinde tespitler yapılıp önerilerde bulunuldu.

Rektör Prof. Dr. İbrahim Diler, üreticilerin sorunlarını yerinde tespit etmek için her zaman hazır olduklarını belirtti.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.