• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Isparta “Lavanta Günleri”ne Hazırlanıyor

Isparta’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gül Festivali’nin ardından Temmuz ayı içerisinde “Lavanta Günleri” yapılması planlanıyor.  Lavanta Günleri’ne hazırlanan Isparta’da yapılacak çalışmalar için toplantı düzenlendi.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Gözgün, ilgili kurum müdürleri, Kuyucak köyü muhtarı ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Temmuz ayında düzenlenmesi planlan “Lavanta Günleri” için yapılacak tüm işlerin ele alındığı toplantı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Seymenoğlu, başarılı geçen ve kısmen devam eden gül sezonunun ardından aynı uygulamaları lavantada da yapmak istediklerini söyleyerek bu konuyla ilgili tüm kuruluşlarla ortak bir çalışma yapılacağını belirtti.

Bilinirliğinin yüksek olması sebebiyle Kuyucak köyü üzerinden yürütülecek çalışmaların lavanta dikimi yapan diğer köylere de katkı sağlayacağını aktaran Vali Seymenoğlu, “Amacımız bunu daha profesyonel şekilde ilçe genelinde yayabilmek ve bu turizm hareketliliğinden tüm vatandaşlarımızın yararlanmasını ve gelir elde etmelerine fırsat sağlamak. Asıl amacımız ise yöreyi tanıtmak. Yörenin geçmişten bugüne intikal eden gelenek göreneğini, tarihini, doğal güzelliklerini öne çıkarabilmek.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.