• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Haziran 2018

Isparta Defterdarlığından yapılandırmadan yararlanma çağrısı

Isparta Defterdarlığı bir yazılı basın açıklaması yayımlayarak yapılandırma kanunu imkanlarından yararlanmaları için borçlulara çağrı yapıldı.

Yapılandırma ile ilgili olarak halen daha bilgi sahibi olmayan vatandaşlar olduğuna dikkat çekilerek, bu önemli imkandan yararlanılması için borçlulara yönelik bilgilendirme yapıldı.

İşte Isparta Defterdarlığı’nın konuyla ilgili açıklaması:

“Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin 7143 Sayılı Kanun 18 Mayıs 2018 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Bu kanun ile:

– Vatandaşlarımızın kamuya olan borç yükünün azaltılması,

– Borçların taksitler halinde ödenmek suretiyle ödeme kolaylığının getirilmesi,

– Vergi ihtilaflarının sonlandırılması,

– İşletme kayıtlarının gerçek duruma uygun hale getirilmesi,

– Yurt içi ve yurt dışı bazı varlıkların milli ekonomiye kazandırılması amaçlanmıştır.

Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın başvuru dilekçelerini bizzat dairelerimize gelerek veya posta yoluyla ya da internet aracılığıyla Vergi Dairesi Müdürlükleri ile İlçe Malmüdürlüklerimiz tarafından alınmaya başlanmış olup, son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018 tarihidir.

Vatandaşlarımızın Maliye Bakanlığı olarak Vergi Dairesi Müdürlükleri ile İlçe Malmüdürlüklerine olan gelir vergisi, kurumlar vergisi, motorlu taşıtlar vergisi, KDV, ÖTV gibi tüm vergi borçları,

Ayrıca çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren trafik, nüfus, seçim, askerlik para cezaları, karayollarında usulsüz geçişler nedeniyle kesilen cezalar,

Diğer taraftan YURT-KUR’dan kredi alan öğrencilerin, öğrenim ve katkı kredisi borçları ile çiftçilerimizin, işletmelerimizin ecrimisil borçları,

Bu Kanuna göre yapılandırılabilecektir.

Diğer bir husus ise, bu kanun ile vatandaşlarımızın Gümrük ve Ticaret Bakanlığına, Sosyal Güvenlik Kurumuna, İl Özel İdarelerine ve Belediyelere olan borçları yanında TOBB, TESK, TÜRMOB ve Türkiye Barolar Birliği’ne olan borçların da ilgili birimlere ödenebilme imkanı getirilmiştir.

Değerli vatandaşlarımızın dairelerimize ve ilgili kurumlara müracaatlarını bekliyor ve “Ben bu kanunu duymadım” diyen vatandaşlarımızın bilgisine sunuyoruz.

Kanunla ilgili her türlü sorunuza ayrıca Gelir İdaresi Başkanlığının www.gib.gov.tr adresinde yer alan dokümanlardan veya 4440189 VİMER aracılığıyla cevap alabileceksiniz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.