• osman-köse

logo

15 Eylül 2017

İŞKUR TYP’DEN YALVAÇ’A 18 KONTENJAN

Okulların açılmasına 3 gün kala, nihayet İŞKUR TYP’yi açıkladı.

Açıklanan programda Isparta’ya 234 kontenjan verilirken, bunlardan sadece 18 tanesi Yalvaç’a tahsis edildi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullara tahsis edilen programla ilgili olarak İŞKUR’dan yapılan açıklama şöyle:

İl Müdürlüğümüz ile ekli listede katılımcı başvuru başlama-bitiş tarihi belirtilen Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü Merkez ve Bağlı İlçe, belde, köylerinde, toplam 234 kişilik  Toplum Yararına Program  düzenlenecektir.

Programa katılmak isteyen kişilerin Isparta Çalışma ve  İş Kurumu  İl Müdürlüğüne Program için son başvuru tarihinden önce gelerek veya www.iskur.gov.tr internet adresinden iş arayan kaydı yaparak  başvuru yapmaları gerekmektedir.

TOPLUM YARARINA PROGRAM KATILIM ŞARTLARI

  1. Kuruma kayıtlı işsiz olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin Kuruma kayıtlı olmasını ve SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında, çalışıyor kaydının olmamasını ifade eder. (5510 sayılı Kanunun 4. Maddesinde b fıkrasının 4. bendindeki tarımsal faaliyette bulunanlar ile aynı Kanundaki EK-5 tarım veya orman işlerinde hizmet akdiyle süreksiz olarak çalışanların sigortalılığı kapsamında olan kişilerin, SGK girişi yapıldığında sigortaları SGK tarafından kesildiğinden TYP’ye başvuru yapmalarında ve programa katılmalarında herhangi bir engel bulunmamaktadır.) Kuruma kayıtlı olduğu hâlde TYP düzenlenen alanda ve konuda çalışma izni belgesi olmayan yabancılar ile iş akdi askıda olan mevsimlik işçiler TYP’ye katılamazlar.
  2. 18 yaşını tamamlamış olmak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin 18 yaşını tamamlayarak 19 yaşından gün almış olmasını ifade eder.
  3. Emekli ve malul aylığı almamak; TYP’ye başvurduğu tarihte kişinin SGK sistemi üzerinden yapılacak sorgulamasında emekli ve malul aylığı almamasını ifade eder. İş göremezlik ödeneği alanlar TYP’ye katılabilir.
  4. Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); TYP’den yararlanılmaya başlanan gün itibarıyla kişinin açık öğretim dışında herhangi bir resmi ya da özel eğitim kurumunda öğrenci olmamasını ifade eder. Uzaktan eğitim alanlar TYP’ye katılamaz.
  5. Engelli olmaları nedeniyle aylık bağlananlar kurslardan ve programlardan yararlanabilir.
  6. Katılımcılar sadece 1 (bir) programa başvuru yapabilirler.

Katılımcılar için TYP’den yararlanma süresi, on iki ay içerisinde ayrı ayrı olarak veya bir defada en fazla dokuz aydır. Dokuz aylık süre, kişinin TYP kapsamındaki bir programdan yararlanmaya başlama tarihi üzerinden değerlendirilir. Katılımcıların programa başladığı tarihten on iki ay sonra yeniden yararlanma hakkı doğar.

On iki ay içinde toplam üç aylık bekleme süresini dolduran katılımcılar için, üç ayın bittiği tarihten sonraki gün, on iki ay içerisinde dokuz aylık yararlanma hakkı tekrar doğar.

Bir katılımcı aynı kurum veya kuruluşla düzenlenen TYP’den en fazla on sekiz ay yararlanabilir.

Kurs ve/veya programlar (girişimcilik eğitim programı ve çalışanların mesleki eğitimi hariç) arasında altı ay bekleme süresi bulunur.

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz. Yurtlar ve sığınma evleri, vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.

Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere; ADNKS’de aynı adreste ikamet eden kişilerin seçim yöntemleri sonrası oluşan listelerde isimlerinin olması halinde başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılır.

 

 

PORTAL NO

 

KAMU KURULUŞU

KATILIMCI BAŞVURU BAŞLAMA – BİTİŞ TARİHİ MÜLAKAT TARİHİ YER VE SAATİ  

KATILIMCI SAYISI

Merkez (248467) Aksu,Keçiborlu,Uluborlu,Yenişarbademli(248479) Atabey(248469) Eğirdir(248644) Gelendost(248647) Gönen(248472) Senirkent(248653) Sütçüler(248654) Ş.Karaağaç(248656) Yalvaç(248477)

 

 

Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü  

18 Eylül 2017 – 22 Eylül 2017

Mülakat yer, tarih ve saati Isparta il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başvuran kişilere telefonla mesaj yoluyla bildirilecektir.  

 

 

234

 

ISPARTA İL MİLLİ EĞİTİM TYP KATILIMCILARININ  DAĞILIMI
İLÇE ADI KATILIMCI SAYISI
ISPARTA MERKEZ 115
   
ALİ KÖYÜ 1
ÇUKUR KÖYÜ 1
DEREGÜMÜ KÖYÜ 1
DİREKLİ KÖYÜ 1
GELİNCİK KÖYÜ 1
KULEÖNÜ KASABASI 1
SAV 1
YAKAÖREN 2
ISPARTA MERKEZE BAĞLI KÖYLER 9
   
AKSU MERKEZ TOPLAMI 2
ATABEY MERKEZ 4
İSLAMKÖY 3
ATABEY TOPLAMI 7
 
EĞİRDİR MERKEZ 3
AKDOĞAN KÖYÜ 1
AŞAĞIGÖKDERE 1
BAĞACIK KÖYÜ 1
BARLA KÖYÜ 1
ÇAY KÖYÜ 1
MAHMATLAR KÖYÜ 1
SERPİL KÖYÜ 1
TEPELİ KÖYÜ 1
YUKARI GÖKDERE 1
YUVALI KÖYÜ 1
EĞİRDİR TOPLAMI 13
 
GELENDOST MERKEZ 2
AFŞAR KÖYÜ 1
BAĞILLI KÖYÜ 1
BALCI KÖYÜ 1
ELMA KÖYÜ 1
ESİNYURT KÖYÜ 1
HACILAR KÖYÜ 1
YAKA KÖYÜ 2
YENİCE KÖYÜ 1
YEŞİLKÖY KÖYÜ 2
GELENDOST TOPLAMI 13
 

 

 

 

 

 

 
GÖNEN MERKEZ 3
GÖLBAŞI KÖYÜ 2
GÜMÜŞGÜN KÖY 1
GÜNEYKENT KASABASI 1
SENİRCE KÖYÜ 1
GÖNEN TOPLAMI 8
 
KEÇİBORLU MERKEZ 7
SENİR KÖYÜ 1
KEÇİBORLU TOPLAMI 8
 
SENİRKENT MERKEZ 4
BÜYÜKKABACA KAS 2
GENÇALİ KÖYÜ 1
SENİRKENT TOPLAMI 7
SÜTÇÜLER MERKEZ 5
ÇANDIR KÖYÜ 1
ÇOBANİSA KÖYÜ 1
KASIMLAR KÖYÜ 1
SARIMEHMETLER KÖYÜ 2
BEYDİLLİ KÖYÜ 1
SÜTÇÜLER TOPLAMI 11
ŞARKİKARAAĞAÇ MERKEZ 6
BELCEĞİZ KÖYÜ 1
ÇARIKSARAYLAR KAS. 1
KÖPRÜ KÖYÜ 2
MURATBAĞI KÖYÜ 1
SALUR KÖYÜ 1
SARIKAYA KÖYÜ 1
YASSIBEL KÖY 1
YENİKÖY 1
ŞARKİKARAAĞAÇ TOPLAMI 15
ULUBORLU MERKEZ TOPLAMI 6
YALVAÇ MERKEZ 11
AYVALI KÖYÜ 1
ÇAKIRCAL KÖYÜ 1
EYUPLAR KÖYÜ 1
KUMDANLI KÖYÜ 1
ÖZBAYAT KÖYÜ 2
TAŞEVİ KÖYÜ 1
YALVAÇ TOPLAMI 18
YENİŞARBADEMLİ MERKEZ TOPLAMI 2
TOPLAM KATILIMCI SAYISI 234

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.