• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Mayıs 2018

İLÇE SEÇİM KURULU’NDA İMZA YARIŞI

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılacak adaylar için gerekli 100 bin imza için süreç bugün saat 08.30’da başladı.

Yalvaç İlçe Seçim Kurulu bugün sabah erken saatlerden itibaren desteklemek istedikleri adaylara imza vermek için bekleyen siyasi partiler ve vatandaşlarla doldu. Özellikle İYİ Partililer ve Saadet Partililer, ilçe yönetimleri başta olmak üzere İlçe Seçim Kurulu önünde bekleyerek liderlerinin adaylığı için imza verdiler.

CHP’den de DESTEK

Bu arada CHP ilçe Başkanı ve bazı yöneticileri de SP ve İYİ Parti adaylarına destek için İlçe Seçim Kurulu’na gelerek imza verdiler.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne ilişkin açıkladığı seçim takviminde seçmen tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmek isteyen adaylar İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek  YSK’ye başvuru yapmıştı.

Seçim takvimine göre, seçmen tarafından Cumhurbaşkanı adayı gösterilecek isimler için imza verme işlemi 4-9 Mayıs tarihleri rasında yapılacak ve ülke genelinde İlçe Seçim Kurulları Cumartesi-Pazar günleri de açık olacak.

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.