logo

21 Nisan 2024

İl Genel Meclisi’nin Yeni Başkanı Ertuğrul’dan Ayhan Yalvaç’a Özel Teşekkür

Isparta İl Genel Meclisi’nin cuma günü yapılan toplantıda göreve seçilen yeni Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, koltuğa oturur oturmaz yaptığı teşekkür konuşmasında, İYİ Partili Yalvaç İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Yalvaç’a ayrı bir parantez açarak teşekkür etti.

37 Üyeli Isparta İl Genel Meclisi, kendisini yönetecek başkanını cuma günü seçti. Seçimlerde grup kararı gereği tek aday gösterilen Ak Parti’nin adayı Mehmet Ali Ertuğrul,37 üyeden toplantıya katılan 33 üyenin 25’inin oyunu alarak Meclisin yeni Başkanı oldu. İl Genel Meclisinin 2024-2029 yılları arasını kapsayan ilk dönem toplantısı da gerçekleştirildi.

İl Genel Meclisi cuma saat 14.00’de Kanun gereği meclisin en yaşlı üyesi sıfatıyla Ak Parti Merkez İl Genel Meclisi Üyesi Salih Atilla Konur (74) başkanlığında toplandı. İl Genel Meclisinin en genç üyeleri sıfatıyla Talha Güler ve Muhammed Huzeyfe Şahin ise Katip Üye sıfatıyla Meclis Başkanlık Divanını oluşturdular.

 

YENİ BAŞKAN MEHMET ALİ ERTUĞRUL

Daha sonra gizli oylama ile Meclis Başkanı seçimine geçildi. Ak Partililer aldıkları grup kararı gereği başta İl Başkan Vekilliği olmak üzere partide çeşitli görevlerde bulunmuş olan Avukat Mehmet Ali Ertuğrul’u Meclis Başkanlığına aday gösterdiler. Bilindiği gibi kamuoyunda, İl Genel Meclisi Başkanlığı için Mehmet Ali Ertuğrul’un aynı sıra Muammer Çolak’ın adı geçiyordu. Ancak, partinin grup toplantısında iki isim teke indirildi ve Mehmet Ali Ertuğrul isminde karar kılındı. Bu doğrultuda, bugünkü toplantıda sadece Mehmet Ali Ertuğrul aday gösterildi. Meclisi oluşturan diğer partiler CHP, MHP ve İYİ Partili üyelerin de kendi içlerinden aday göstermemeleri üzerine İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimlerine tek aday ile gidildi. Gizli oylama ile yapılan seçimler neticesinde, aday gösterilen Ak Parti Merkez İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Ali Ertuğrul’a 37 üyeli meclisten toplantıya katılan 33 üyeden 25’i oy verdi. 8 oy ise boş çıktı. Böylece Meclisin yeni Başkanı olan Ertuğrul, 2 yıl süre ile bu görevi yürütecek. 2 Yıl sonra ise ya yeniden başkan seçilip görevine devam edecek ya da başka bir isim gelecek.

 

BAŞKAN ERTUĞRUL’DAN AYHAN YALVAÇ’A ÖZEL TEŞEKKÜR

Isparta İl Genel Meclisinin yeni Başkanı Mehmet Ali Ertuğrul, Başkanlık koltuğuna oturduktan sonra bir teşekkür konuşması yaptı. Başkan Ertuğrul konuşmasında; “Öncelikle beni bu göreve layık gördüğünüz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Özellikle bana oy vererek beni bu yüce göreve seçen Ak Partili ve MHP’li arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Meclisimizin tek İYİ Partili üyesi Yalvaç üyemiz Ayhan Yalvaç beyin de beni desteklediğini görüyorum. Ona da ayrıca teşekkür ediyorum. Sağolun, var olun. Sizin bu görevi bana tevdi etmenizle sırtımdaki sorumluluk yükü iki katına çıkmıştır. Allah’ın izniyle bu görevi en iyi şekilde yapmak için çalışacağımdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

İYİ Parti İl Genel Meclisi Yalvaç üyesi Ayhan Yalvaç da, Başkan Ertuğrul’un kendisi ile ilgili özel teşekküründen dolayı çok mutlu olduğunu vurguladı.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.