logo

16 Kasım 2023

İki Büyükbaş İşletmesine Ari İşletme Belgesi

Hayvancılıkta kaliteli bir üretimin hedeflendiği Isparta’nın Şarkikaraağaç İlçesi’nde 2 büyükbaş işletmesi “Hastalıktan Ari İşletme Belgesi” aldı.

Hayvanların hastalıklardan uzak yetiştirildiği işletmeleri ziyaret eden Isparta İl Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Tuğrul, ari işletme sayısının artmasıyla tüketicilerin daha sağlıklı et ve süt ürünlerine ulaştığını vurguladı.

Yapılan ziyarette işletmelere ari işletme sertifikası teslim edildi. Tarım ve Orman Bakanlığının önemli projelerinden biri olan Hastalıktan Ari İşletme Desteklemesi Projesi ile hayvan hastalıklarıyla mücadele edildi, verilen destekler sayesinde birçok tesis ari işletme sertifikası aldı.

 

PROJE BAŞARILI SONUÇLAR VERİYOR

Sürdürülebilir hayvancılığın sağlanması ve halk sağlığının korunması amacıyla hastalıktan ari işletmelerin desteklenmesi projesi uygulandığı her ilde başarılı sonuçlar veriyor.

Proje kapsamında sektörün önemli problemlerinden olan sığır tüberkülozu ve sığır brusella hastalıkları ile etkin mücadele yürütülüyor.

Isparta’da hayvancılıkta ve sütte kaliteyi ve verimi yükseltmek için daha çok üreticiye ulaşıp daha çok tesisin hastalıktan ari işletme sertifikası alması hedefleniyor.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.