• MODA YAPI

logo

07 Aralık 2021

HİJYEN EĞİTİMİ İLÇE MERKEZİNDEKİ OKULLARDA

Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği proje kapsamında ilk olarak 22 Kasım 2021 Pazartesi günü Hüyüklü Kasabası, Yağcılar, Celeptaş ve Eyuplar köylerimizdeki okullarda başlatılan hijyen eğitimlerine ilçe merkezindeki okullarda da devam ediliyor. İlçe merkezinde ilk hijyen eğitimi Türkoğlu Anaokulu öğrencilerine verildi.

22 Kasım 2021 tarihinde Yağcılar İlkokulu’nda “Hijyen Benimle Başlar, Bizimle Devam Eder” adlı hijyen eğitimi projesinin köylermizdeki ilkokulları kapsayan ilk bölümü 26 Kasım tarihinde tamamlanmıştı. Alınan bilgiye göre Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Latife Öz tarafından Yalvaç’a bağlı köylerdeki toplam 25 ilkokulda öğrenim gören ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencisine proje kapsamında hijyen ve temizlik kuralları anlatıldı.

“Hijyen Benimle Başlar, Bizimle Devam Eder” adlı hijyen eğitimi projesinin ilçe merkezindeki ilk durağı Yalvaç Türkoğlu Anaokulu oldu. Bugün saat 09.30’da Türkoğlu Anaokulu’nda yapılan hijyen eğitimine Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü de katılarak Dr. Öz tarafından yapılan sunumu sonuna kadar izlediler.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Latife Öz tarafından verilen eğitimde, el yıkamanın önemi ve yıkama şekli, tuvalet temizliği ve hijyeni, sağlıklı beslenme, ağız ve diş sağlığı ile diş fırçalamanın önemi, halen süren Covid-19’a karşı maske kullanımı ve önemi ile yine Covid-19 önlemlerinden biri olan sosyal mesafenin önemi minik öğrencilere çizgi film, animasyon, uygulamalı drama oyunlardan da faydalanılarak anlatıldı.

Yaklaşık yarım saatlik eğitimin ardından, projenin yapılmasını öneren ve başından beri projeye destek veren Kızılca Mahallesi Muhtarı Soner Günay tarafından minik öğrencilere meyve suyu ve kek ikramı yapıldı. Muhtar Günay’ın verdiği bilgiye göre hijyen eğitimi hafta boyunca ilçemizdeki tüm ilkokullarda devam edecek.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.