• MODA YAPI

logo

24 Temmuz 2021

Hasan Aksoy’dan Basın Bayramı Tebriği

Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümü olarak her yıl 24 Temmuz tarihinde kutlanan Basın Bayramı’nı, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Aksoy basın çalışanlarına özel bir mesaj yollayarak kutladı.

Aksoy’un mesajı:

“Demokrasinin vazgeçilmezlerinden olan haber alma ve yayma özgürlüğünün vasıtası olan basının önemli görevleri üstlendiği herkesin malumudur. Gücün değil doğrunun, çoğunluğun değil eşitliğin, yandaşlığın değil gerçeğin sesi olması gereken basının önemi, artık her zamankinden daha çok hissedilir olmuştur.

Çevremizde meydana gelen olaylar hakkında milletimizi objektif ve tarafsız bilgilendiren basınımızın, misyonunu yerine getirmek için gösterdiği çaba ve gayret takdire şayandır.

Son yıllarda kamu gücüyle yalnızca yandaş basının desteklendiği bariz hale geldiği ülkemizde, yandaş olmayan basını engelleme gayretlerinin hala devam ediyor olması acı bir gerçektir. Zaten bugünün Basın Bayramı olmasının sebebi de sansürün kaldırılmasının yıldönümü olmasıdır.

Bölgemizde yaşanan olayların ve gelişmelerin ilçemiz halkına doğru ve zamanında bilgilenmesi dahil bölgesel her konuda önemli rol alan yerel basınımızı, bu gayretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Teknolojik gelişmelerin yanı sıra ekonomik ve siyasi şartların da tesiriyle, yerel basının maddi sıkıntılara maruz kalması hatta kapanma tehlikesiyle yüz yüze kalmaları da üzüntü vericidir. Yerel basının sıkıntılarına kulak tıkayan yetkilileri, her zaman olduğu gibi yine bu konuya duyarlı olmaya çağırıyorum.

Basında sansürün kaldırılışının yıldönümü vesilesiyle, basın camiasının Yalvaç ilçemizdeki kıymetli temsilcisi olarak sizlerin ve diğer tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nızı kutlar, milletimizin görüş ve değerlerine önemli katkılar sağlamanızı ve nice başarılı yıllara ulaşmanızı dilerim.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.