• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

08 Haziran 2020

Güzel haber: Yalvaç OSB Kuruluş Protokolü onaylandı

Yalvaç’ta yıllardır hayata geçmesi yılan hikayesine dönen Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili olarak nihayet olumlu adımlar atılmaya ve sonuç vermeye başladı.

Bugün haftaya güzel haberle başlamamızı sağlayan gelişme, Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin 2014’ten bu yana onaylanmayan Kuruluş Protokolü’nün Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nca onaylandığı haberi oldu.

Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu’dan aldığımız bilgiye göre, 2014’te Yalvaç Belediyesi’ne İl Özel İdaresi’nden yapılan % 34’lük hisse devrini de içeren değişiklikleri de içeren Kuruluş Protokolü, aradan geçen altı yılın sonunda nihayet onaylandı. 2016 yılından bu yana tam 8 kez gönderilmesine rağmen hepsi de reddedilen Kuruluş Protokolü, geçtiğimiz aylarda yapılan toplantıların ardından alınan kararlarla nihayet onaylanmış oldu.

Yıllardır hiçbir işlem yapılmayan Yalvaç OSB ile ilgili olarak geçtiğimiz kasım ayında kurulan Yalvaç Çalışma Grubu bünyesinde yapılan toplantı ve işbirliği sonucu yeni bir hamle yapılarak Kuruluş Protokolü eksikleri tamamlanarak yeniden bakanlığa sunuldu ve bu süreç tamamlandı.

Onaylanan protokolle, Isparta İl Özel İdaresi’nin hisse oranı % 85’ten % 51’e inerken, Yalvaç Belediyesi’nin % 34, Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası’nın da % 15 hissesi oluştu.

Gelinen süreçte yapılması gereken yeni işlem de Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü olacak. Geçtiğimiz aylarda yapılan toplantılarda Yalvaç OSB Müdürlüğü için de uzlaşıya varıldığı öğrenilirken, önümüzdeki günlerde yapılacak olan müteşebbis heyet ve yönetim kurulu toplantılarıyla Yalvaç OSB Müdürlüğü’nün kurulması ve müdür ataması kararının alınarak bakanlığa sunulması bekleniyor.

Yalvaç OSB Müdürlüğü’nün kurulması ve müdür atamasının ardından altyapı çalışmalarının başlamasının önünde bir engel kalmayacağı öğrenilirken, bu güzel gelişmeyle OSB konusunda yeni bir ivme yakalanacağı ümit ediliyor.

Yalvaç OSB Kuruluş Protokolü’nün onaylanmasının hayırlı olmasını diliyor, yeni gelişmeleri sabırsızlıkla beklediğimizi ifade ediyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.