• MODA YAPI

logo

09 Mayıs 2019

GERİ DÖNÜŞÜMLE OKULU RENKLENDİRDİLER…

İlçemize bağlı Yağcılar Köyü’nde İlkokul ve Ortaokul öğrencileri topladıkları atık malzemeleri geri dönüştürerek okullarının bahçesini süslediler ve güzel görüntüler oluşturdular.

Yağcılar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileri, okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Elif Pehlivan öncülüğünde topladıkları kağıt, atık pet şişe, araba lastiği ve benzeri atık maddeleri geri dönüştürerek ortaya çıkan değişik malzemeleri ile okul bahçesinde bulunan ağaçların etrafını süslediler, saksılar yaparak çiçek diktiler.

Sosyal Bilgiler öğretmeni Elif Pehlivan, “İlk etapta atık maddeleri nasıl değerlendirebiliriz, neler yapabiliriz? Onu düşündük, daha sonra araba lastiklerini ve pet şişeleri toplayarak, öğrencilerle birlikte bunlara çiçek dikerek onları canlandırdık” dedi.

Okul Müdür Vekili Yunus Pehlivan da okullarında atık maddeleri değerlendirerek öğrencilerde geri dönüşüm bilincinin oluşması için  her yıl çeşitli faaliyetler yapıldığını belirtti. Pehlivan, “Okulumuzda her yıl 2 ton atık kağıt, 50 kg atık pil geri dönüşüme kazandırılmakta olup, cam, metal, plastik ve mavi kapak toplama gibi projelerle geri dönüşüm bilincini okulumuzda ve çevremizde yaşatmaktayız” dedi ve tüm bu çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.