• MODA YAPI

logo

Gençler işsizlikten kıvranıyor, Yalvaç OSB’de adım atılmıyor

2000 yılında kurulan, ancak Kuruluş Protokolü yirmi yıl sonra 2020’de onaylanarak Müdürlüğü kurulan Yalvaç Organize Sanayi Bölgesi’nin 14 Ekim 2020’de imzalandıktan bir gün sonra iptal edilen altyapı protokolü krizinin üstünden üç aydan fazla süre geçmesine karşın, halen daha bir gelişme kaydedilememesi endişe yaratıyor.

14 Ekim’de imzalanan protokolle ilgili Isparta İl Özel İdaresi ve Yalvaç Belediyesi arasında yaşanan anlaşmazlığın ardından 15 Ekim’de gelen iptal kararının üzerine başta Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç olmak üzere Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı ve Isparta İl Özel İdaresi cephesinden sorunun çözüme kavuşacağı yönünde mesajlar gelmişti.

Son olarak geçtiğimiz hafta ilçemize gelen Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ile görüştüğünü ve vali tarafından yeni bir çalışma başlatılacağını haber vermişti. Isparta İl Genel Meclisi üyeleri Ahmet Sektioğlu, Kadir Elbengili ve Salih Başar’ın Kaymakam Murat Kahraman, Belediye Başkanı Halil Hilmi Tütüncü ve Yalvaç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yalçın Kurucu ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin ardından da herhangi bir gelişme kaydedilememişti.

Yalvaçlı gençlerimizin işsizlikten kıvranarak çareyi göç etmekte bulduğu bu zorlu ekonomik ortamda, Yalvaç OSB ile ilgili bu çözümsüzlük vatandaştan tepki çekiyor.

Gazete olarak konuyu gündemde tutmaya devam edeceğiz.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.