• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Eylül 2021

GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Yalvaç’ta da düzenlenen çelenk sunma töreniyle kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Atatürk’e Gazilik ünvanı ile Mareşal Rütbesinin verilişinin yıldönümü ve 19 Eylül Gaziler Günü kutlamaları Yalvaç’ta Askerlik Şubesi önündeki Şehitler Anıtında yapıldı.

Buradaki törene Yalvaç Kaymakamlığı’na vekalet eden Ş.Karaağaç Kaymakamı Erkan Adıbelli, Cumhuriyet Başsavcı vekili Yunus Emre Dudaklı,  Yalvaç Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü, daire amirleri, bazı STK ve siyasi parti ilçe başkan ve temsilcileri ile çok sayıda gazi hemşehrimiz aileleriyle birlikte katıldı.

Yalvaç Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan Gaziler Günü programı çelenk sunumu ile başladı. İlk olarak Yalvaç Kaymakamlığı çelengi Kaymakam Erkan Adıbelli tarafından sunuldu. Ardından Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü Yalvaç Belediyesi çelengini sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Muhammet Ünal tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından aynı okulun öğrencileri tarafından şiir okunması ile çelenk sunma töreni sona erdi.

Gaziler Günü kutlamaları daha sonra Yalvaç Antik Kent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Gazilerimiz ve yakınlarına yapılan yemek ikramı ile devam etti.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.