• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

19 Aralık 2018

Flaş… Ak Parti Yalvaç Adayını Açıklayacak

31 Mart yerel seçimleri için partilerin aday belirleme çalışmaları sürerken, gözlerin üzerinde olduğu Ak Parti’de ilçe belediye başkan adaylarını açıklama takvimi belli oldu.

Alınan bilgiye göre, aralarında Yalvaç’ın da bulunduğu, 300 ilçenin belediye başkan adayı, cumartesi günü açıklanacak.

 

ADAY KİM OLACAK?

Bilindiği gibi, Ak Parti’de Yalvaç Belediye Başkan aday adaylığı için beş isim müracaat etmişti. Bu isimler Turgut Kara, Alperen Mustafa Özer, Ramazan Bakır, Ali Ayvat ve Kaya Ekici idi. Daha sonra bu isimlere İlçe Başkanı Hayri Uyar ile genel merkez değerlendirmelerinde Ziraat Mühendisi Mustafa Eren dahil edilmişti.

Yapılan temayül, anket ve genel merkez değerlendirmelerinin ardından, komisyon raporunda bir isme ulaşıldığı haber alınmıştı. Ancak, bu ismin kim olduğu konusunda net bir bilgi yok. Bu belirsizlik, cumartesi günü yapılacak açıklamayla netliğe kavuşacak.

 

DİĞER PARTİLER AK PARTİ’Yİ Mİ BEKLİYOR?

MHP’nin mevcut başkan Tütüncü’yü aday olarak açıklamasının yanında, Ak Parti’nin adayını açıklamasından sonra, tüm gözler İyi Parti, CHP ve Saadet Partisi’ne çevrilecek.

Bu partilerin ittifak halinde seçime girme niyetleri biliniyor, ancak ortada somut bir adım ve isim yok. İyi Parti’de henüz ilçe teşkilatı oluşturma çalışmaları sürerken, Ak Parti’nin adayını açıklamasının ardından aday belirlemeyle ilgili somut adımlar atılacağı duyumları alınıyor. CHP’nin, aday belirleme sürecinde ittifak gelişmelerine göre tavır alacağı belirtiliyor. Saadet Partisi de ittifak için beklemede kalırken, somut olarak Mücahit Gülcan isminin gündemde olduğu duyumları alınıyor.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.