• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

05 Mayıs 2020

Eğitimci hemşehrimizin Ağrı’da proje başarısı

Ülkemizin çatısı olarak tabir edilen Ağrı ilinde görev yapan başarılı bir eğitimci hemşehrimizin proje başarısı ilde ses getirdi.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde İl Proje Kooordinatörü olarak görev yapan M.Enes Bayar, Ağrı’da bir ilk olarak TÜBİTAK 4007 Projesi’ni kabul ettirerek hem Ağrı’nın hem de ilçemizin gururu oldu.

2014 yılında atandığı Ağrı’da öğretmenlik, müdür yardımcılığı ve müdürlük yapan Muammer Enes Bayar, son olarak bu yıl Ağrı İl Milli Eğitim Ar-Ge biriminde İl proje koordinatörü olarak görev aldı. Yaptığı başarılı çalışmalar neticesinde TÜBİTAK 4007 Proje çağrısında “TÜRKİYENİN ÇATISINDA BİLİM”  projesi kabul olan M. Enes Bayar, Ağrı’da bir ilki başardı.

Proje hakkında bilgi veren Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, “Ülkemizde saygın projeler arasında bulunan “TUBİTAK 4007 Projesi” ilimizde bu güne kadar yapılmamış bir projedir. Pek çok kuruluşun başvurduğu sıkı bir rekabetin döndüğü bu saygın proje ilk defa bu yıl müdürlüğümüzce hazırlanan bir projeyle ilimiz adına kabul edilmiştir. Bu şıl yüzlerce proje arasından 54 proje kabul edilmiş olup, bizim projemiz aldığı puan ile 19. olarak desteklenme hakkına sahip olmuştur. İlimiz ve Bölgemiz adına sevindirici bir gelişmedir. Üniversitelerin, kamu kurum ve kuruluşlarının arasından sıyrılarak elde ettiğimiz bu başarı tüm Ağrı halkına bir armağanımız olmuştur. 5 farklı alanda konuşmacı ve 23 farklı alanda uygulanacak olan atölye çalışmalarıyla bilimin büyüleyici doğasına; öğretmen, öğrenci, veli, akademisyen vs. herkesi dahil edebilmek nihai hedefimizdir. Ağrı’yı daha iyiye hep en iyiye ulaştırabilmek amacıyla hem yerelde hem de ulusal anlamda bu ve benzeri projeler de yürütmekteyiz.” dedi.

Başarılı genç eğitimci hemşehrimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.