• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

28 Kasım 2019

EĞİTİM-BİR-SEN’den Öğretmenler Günü Programı

Eğitim-Bir-Sen Yalvaç Temsilciliği dün akşam düzenlediği muhteşem bir organizasyon ve yoğun bir katılımla Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Yalvaç Belediye Kültür Merkezi Düğün Salonunda saat 19.00’da bir araya gelen Eğitim-Bir-Sen’li öğretmenler, ilk olarak başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden ve görevi başında şehit edilen öğretmenlerimiz için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşımızı okudu.

Ardından Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk, şehit edilen ve ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizin ruhları için Kuran-ı Kerim okundu.

Öğretmenlerin uzun zamandır bu tür bir organizasyonla bir araya gelemediklerini belirten Yalvaç Eğitim-Bir-Sen Temsilciliği Başkanı Ali Cesur, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutladı. Cesur, “Toplantımıza katılan tüm öğretmen arkadaşlarımıza, ailelerine teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bizler uzun zamandır ailelerimizin de bulunduğu bir ortamda bir araya gelemedik. Yoğun katılımınız bizleri mutlu etti. Önümüzdeki günlerde bu tür etkinliklerle bir araya gelmeye devam edeceğiz.  Biz büyük bir aileyiz ve birlikte güzel işler yapacağız.  Öğretmenler Günü’müz kutlu, birliğimiz, dirliğimiz daim olsun” dedi.

Konuşmanın ardından günün anlam ve önemini belirten bir şiir okundu. Bu arada tüm katılımcılara yemek ikramı yapıldı. Yemeğin ardından geçtiğimiz günlerde ekmekli olan öğretmen ve eğitim çalışanlarına eğitime yaptıkları katkılarından dolayı birer teşekkür plaketi verildi.

Programın son  bölümünde öğretmenlerin hazırladığı  ve sunduğu müzik dinletisi yapıldı, halk oyunları gösterisi ile program sona erdi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.