• MODA YAPI

logo

21 Mart 2021

Eğirler, Akçaşar ve Yağcılar’da arazi toplulaştırma tapuları teslim edildi

Yalvaç’ta tarıma çağ atlatacak Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri projesinin ilk sonuçlandığı köyler olan Eğirler, Akçaşar ve Yağcılar Köylerimizde hak sahiplerine dağıtılmak üzere tapular teslim edildi.

Konuyla ilgili olarak Devlet Su İşleri 18. Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Arazi Toplulaştırma ve TİGH projesi kapsamında proje çalışmaları tamamlanan Eğirler Köyü’ne ait 1302 hektarlık alana ait tapular köy muhtarı Ömer Ali Yılmaz’a, Akçaşar Köyü’ne ait 572 hektarlık alana ait tapular köy muhtarı Doğan Kılıç’a, Yağcılar Köyü’ne ait 768 hektarlık alana ait tapular Yalvaç Tapu Sicil Müdürlüğü’nde dağıtılmak üzere, Arazi Toplulaştırma ve TİGH Şube Müdürü Mehmet Erçevik tarafından, köy muhtarı Sıtkı Aydoğdu’ya teslim edildi.

Yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında açılması gereken yolların yıl içerisinde tamamlanacağı da belirtildi.

İlçemizde 2015 yılında başlayan ve Kozluçay, Akçaşar, Celeptaş, Eğirler, Eyuplar, Hüyüklü, İleği, Kurusarı, Tokmacık, Yağcılar, Sücüllü ve Kumdanlı köylerimizde yaklaşık yirmi bin hektar alanda yürütülen arazi toplulaştırması ve tarla içi geliştirme projesi kapsamında ilk hedefe ulaşan köylerimiz Eğirler, Akçaşar ve Yağcılar oldu.

Yalvaç’ta tarımsal kalkınmaya büyük ivme vermesi beklenen projenin tapulama işlemlerinin tamamlandığı Eğirler, Akçaşar ve Yağcılar Köylerimize hayırlı olsun der, diğer çalışmaların ve diğer köylerimizin işlemlerinin de bir an önce tamamlanmasını dileriz.

Arazi toplulaştırmanın önemi ve yararıyla ilgili olarak daha önce yayımladığımız Ünal Örnek’in yazısını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

Arazi Toplulaştırmasının Önemi ve Yararları | ÖZYALVAÇ (ozyalvac.com)

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.