• MODA YAPI

logo

07 Mart 2022

DP Kongresinde D.Ali Karip, yeniden MKK’ya seçildi

Demokrat Parti (DP) 14’üncü Olağan Kongresi, Ankara Atatürk Kapalı Spor ve Sergi Sarayı’nda yapıldı. ‘Özgür birey güçlü toplum, başka bir Türkiye’ sloganıyla düzenlenen kongreye çok sayıda partili katıldı.

Kongreye Yalvaç’tan DP İlçe Başkanı Fatih Durutürk, MKK Üyesi Durmuş Ali Karip, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katılım gösterirken, Durmuş Ali Karip, geçen dönem olduğu gibi bu dönem de Demokrat Parti Merkez Karar Kurulu Üyeliği’ne seçildi.

Kongrede konuşan DP Lideri Uysal, milletin talebi üzerine 6 siyasi parti liderinin Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için bir araya geldiğini belirtti.

Uysal, “Bu masa helalleşmenin zirvesidir. Hiçbir şekilde değiştiremeyeceğimiz dün üzerinden değil, değiştirebileceğimiz yarınki Türkiye üzerinden bu helalleşmeyi yapacağız. Bunun için bir aradayız. İmza gününden bu yana da çeşitli iftira kampanyaları ile süreci götürmeye, milletin rızasını imha etmeye çalışıyorlar. Bizi kendinizle karıştırmayın. Biz sıkışınca genel merkezine Atatürk posteri asanlara, Atatürk’ün aklı ile ülkemizi risklerden koruyan antlaşmaları tartışmaya açıp sıkışınca o antlaşmalara sarılanlara benzemeyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk milletinin dirliği, birliği ve beraberliğinin teminatı, milli güvenlik şemsiyesi hukuk, demokrasi ve laikliktir” dedi.

Uysal ayrıca, “Herkesin yarınından emin olduğu, rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in söylediği gibi ‘Çoban Sülü’yü Cumhurbaşkanı yapan eşit fırsatlar ülkesi’ Türkiye’yi yeniden ihdas etmek mümkün. Derdi millet, derdi memleket olan demokrat kadrolarla başaracağız” diye konuştu. Kongrede genel başkanlık için tek aday olan Uysal, 801 delegenin geçerli sayılan 798 oyunu alarak yeniden genel başkan seçildi.

DP MKK Üyesi Durmuş Ali Karip, yeniden Merkez Karar Kurulu’na seçilmesi nedeniyle Genel Başkan Gültekin Uysal’a teşekkür ederek, ilçemizi ve ilimizi en iyi şekilde temsil etme gayreti içerisinde olacağını söyledi.

Biz de yeniden göreve gelen Genel Başkan Gültekin Uysal ile hemşehrimiz D.Ali Karip’i kutluyor, başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.