• MODA YAPI

logo

CUMHURİYET BAYRAMI KUTLANDI

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de kutlandı. Bu yıl kutlamalar Covid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler gereği kısa tutulurken bayram kutlamalarına ilginin oldukça az olduğu gözlendi.

Resmi protokole dahil kamu kurumu yöneticilerinin yanı sıra siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ve az sayıda vatandaşımızın katıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlamaları dün yapılan çelenk sunma töreninin ardından bugün saat 10.00’da Anlatan Meydanında gerçekleştirildi. Yalvaç Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan programda ilk olarak Kaymakam Murat Kahraman ve Belediye Başkanı H.Hilmi Tütüncü halkı ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutladılar. Daha sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Yalvaç Kaymakamı Murat Kahraman yaptı.

Konuşmasına Cumhuriyetimizin, milletimizin hürriyet ve istikbali uğruna verdiği varoluş mücadelesinin muazzam bir zaferin ardından gelen şanlı bir kazanım olduğunu ifade ederek başlayan Kaymakam Kahraman şunları söyledi. “Bu vesileyle egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu tescillenmiş, ezelden beri hür yaşayan Türk Milleti ebediyen de hür yaşayacağını büyük bir kahramanlık destanıyla tüm işgalci devletlere ve işbirlikçilerine haykırmıştır. Yakın zamanda, 15 Temmuz 2016 gecesi ve sonrasında yaşananlar bir kez daha göstermiştir ki, iradesine ve bağımsızlığına kasteden, ülkemizin üstüne karabasan gibi çökmek isteyen kökleri dışarıda olan terör örgütlerine ve işbirlikçilerine karşı kahraman milletimizin milli mücadele döneminde olduğu gibi yine tek vücut olup, canını siper etmekten bir an bile tereddüt etmediğine bir kez daha şahit olduk. Türkiye Cumhuriyeti 97 yıldır muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkmak parolası ile karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmektedir. Bu yolda en büyük gücümüz, fikri hür, vicdanı hür, sorgulayan, maneviyatı yüksek ,adil nesiller yetiştirmekten geçmektedir. Bu itibarla kıymetli öğretmenlerimize ve yarınlarımızın teminatı öğrencilerimize daha güçlü bir Türkiye’nin inşasında büyük görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna canını ortaya koyan aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, kahraman gazilerimizi minnetle yadediyoruz”.

Konuşmanın ardından Yalvaç NFK Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından şiirler okundu. Geçit resminin ardından bu yıl ki Cumhuriyet Bayramı törenleri sona erdi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.