• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Şubat 2019

CHP’de Yalvaç Belediye Başkan adayı Av.Erkan Ünal

31 Mart seçimleri için 5. aday da nihayet belli oldu. Bugün öğle saatlerinde yapılan toplantıyla Cumhuriyet Halk Partisi’nin Yalvaç Belediye Başkanı Av. Erkan Ünal olarak açıklandı.

Bugün öğle saatlerinde CHP Yalvaç İlçe Teşkilat binasında yapılan toplantıya üç yüz civarında partili katılım gösterdi.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan CHP Yalvaç İlçe Başkanı Hasan Tercan Özgül, İYİ Parti’yle yürütülen ittifak çalışmalarında, karşı tarafın ilkesiz ve anlaşılmaz tavrı nedeniyle sonuca ulaşamadıklarını belirterek, “Parti yönetim kurulu olarak aldığımız ortak kararla Av. Erkan Ünal arkadaşımızı Yalvaç Belediye Başkan adayı olarak gösterdik. Kimseyle ittifakımız yok, olmayacak. İYİ Parti, görüşmelerin başından bu yana gösterdiği tutarsız tavırla, parti gezmekten başı dönmüş, 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı olan ve gezdiği 5 partiyle ilkesizliğin kitabını yazmış bir adayla yola çıktı. Bize bunu dayatmaya kalkanlar haddini bilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran partidir. Yalvaç Belediye Başkanlığı’na CHP bayrağını dikmek için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. İddialıyız, bu seçimi biz kazanacağız.” dedi.

Özgül’ün ardından konuşan CHP Yalvaç Belediye Başkan adayı Av. Erkan Ünal, “Yalvaç’ta sosyal demokrat belediyeciliği işbaşına getirmek için kollarımızı sıvadık. Ben il genel meclisi üyeliği için aday olmuştum. İyi Parti’yle yapılan görüşmelerde, Yalvaç’ta CHP’nin çıkaracağı adayın destekleneceği ifade edilmişti. Ancak, gelinen noktada, tutarsız bir anlayışla görüşmeleri yürüten İYİ Parti, yıllarca milletimize zulmetmiş, siyasi çizgisi o partiden bu partiye dönmekle alt üst olmuş, 24 Haziran seçimlerinde Ak Parti’den aday adayı olup, bizim cenaha saldıran bir şahsı aday gösterdi. Parti yönetim kurulum, beni Yalvaç Belediye Başkan adayı olarak görevlendirdiğini ifade edince, görevden kaçmam mümkün değildi. Bu süreçte, bizleri tehdit eden, ahlaksızca saldıran ve arkasındaki zalimin salyalarını sıçratan utanmazlara pabuç bırakmayız. CHP Yalvaç örgütü olarak tüm üyelerimizle birlikte, biz ilkelerimiz ve doğrularımız için varız. Bunun için de göreve talibiz. İnşallah Yalvaç Belediyesi’ni kazanarak, herkese en iyi cevabı vereceğiz. Bugünden itibaren kollarımızı sıvayarak en yüksek oranla seçimi kazanmak için çalışacağız. Bu süreçte tüm partililerimin ve hemşehrilerimizin desteği bekliyorum.” dedi.

CHP Yalvaç Belediye Başkan adayı Av. Erkan Ünal’ı kutluyor, seçimlerde başarılar diliyoruz.

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.