• MODA YAPI

logo

08 Temmuz 2021

Cesur’dan mecliste hükümete karne notu

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ses getiren bir konuşma yaptı. Konuşmasında verdiği istatistiklerde “4” rakamını sıkça vurgulaması ile Milletvekili Cesur’un konuşması ilgi odağı oldu.

Milletvekili Cesur, yaptığı meclis konuşmasında Türkiye’de hukuk ve ekonomi olmak üzere pek çok konuda iktidara yönelik eleştirilerini sempatik bir metodla sıraladı.

 

4. YARGI PAKETİ GELİYOR AMA ANKETLERDE YARIGYA GÜVENSİZLİK %70’LERDE

“Her fırsatta ülkeyi 4-4’lük yönettiğinizi söylüyorsunuz, ya hani; hukuk olmadan, bakalım nasılmış bu 4×4’lük yönetim?”

“Bugüne kadar yargı bağımsızlığı, yargı tarafsızlığı sağlayacağız, hak ve özgürlükleri koruyacağız diye 4 yargı paketi ile milletin huzuruna geldiniz. İlk 3’ünde sonuç belli. İstanbul Sözleşmesi’nden hukuksuz çıkılmasından, ortaya saçılan iddialara harekete geçilmemesine bakınca, üzülerek söylüyorum; yargımız siyasetin güdümünde görünüyor. Anketlerde de yargıya %70’in üzerinde güvenmiyorum cevabı geliyor.”

 

4 YILDA 4 VERGİ AFFI İLE BAZILARI İÇİN VERGİSİZLİK YARATILDI

“Bundan önceki 4 yılda, vergide 4 yapılandırma yaptınız, vergi affı ile bazıları için vergisizlik yarattınız; vergisini düzenli ödeyene ise 4’lü kazıktı bu ve devletin vergi toplama kabiliyetini kaybettiniz.”

 

4 MERKEZ BANKASI BAŞKANI İLE ÇALIŞILDI, DOLAR 4 YILDA 4 TL’DEN FAZLA ARTTI

“27. dönemde 4 farklı merkez bankası başkanı ile çalıştınız. Piyasalar da dayanamadı. Dolar kuru 4 yılda 4 TL’den fazla arttı.”

“Faiz sebep, enflasyon sonuç dediniz, faiz lobileri ile en iyi biz mücadele ediyoruz dediniz, ama son 4 aydır %19’la dünyanın en yüksek faiz oranı bizde.”

 

HER 4 GENCİMİZDEN BİRİ İŞSİZ, AMA 4 MAAŞ ALANLAR ÇOK

“Bugün her 4 gencimizden 1’i işsiz ve iş arayan 4 kişiden 1’i de üniversite mezunu.”

“Bir maaş yetmeyince fazladan 4 maaş alan bürokratların maaşları, “Dolar 3 TL’nin altına düşmezse yüzüme tükürün” diyen bir beyefendinin 4 maaş alması, olan bitenin yanında uvertür. Dipnot vereyim, düşmedi.”

 

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ 4 AYDA AÇIK HAVA CEZAEVİNE ÇEVRİLDİ, KONYA SELÇUK ÜNİVERSİTESİ’NDEN 40 YIL ÖNCE ÜNİVERSİTEYİ KURAN DEMİREL’İN ADI SİLİNDİ

“İlahiyatçı Nihat Hatiboğlu, rektörü olduğu üniversitede 4 fakültenin de dekanı.”

“Boğaziçi’nin Kayyum Rektörü Melih Bulu göreve geldiği ilk 4 ayda açık hava cezaevine çevirdi güzelim Boğaziçi Üniversitesi’ni.”

“40 yaşında Konya Selçuk Üniversitesine rektör atanan Prof. Dr. Metin Aksoy, gelir gelmez 40 yılı aşkın süre önce üniversiteyi kuran Demirel’in adını üniversiteden sildi.”

“2021’in 4. ayına kalmadan 40 gazeteci saldırıya uğradı.”

 

SON 4 GÜNDE ARKA ARKAYA 4 ZAMLA UYANDIK

“Yeni yıla kırık buruk girdi vatandaş ve 4 ay içinde doğal gaza 4 zam yapıldı. Bu son olur diye umdu vatandaş. Bir baktık, her ay doğalgaza zam yapıyorsunuz.”

“Son iki buçuk yılda konut fiyatları %44 arttı. Ev almak nicesine hayal oldu.”

“Ramazan Bayramı’ndan önce, enflasyon yüzünden memura, emekliye, %4 enflasyon farkı zammı yapıldı diye konuşurken, zamlarla, enflasyonla 4 haftaya kalmadan buhar oldu.”

“Kurban Bayramı öncesinde yapılan 4 zam da, Temmuz maaşları verilmeden maaşları eritti, adeta kül etti! 4 günde arka arkaya Elektriğe, doğalgaza, LPG’ye, kiralara zam geldi!”

 

EMEKLİ’NİN ALIM GÜCÜ 4’TE 1’İNE İNDİ, 4 MESLEK GRUBUNA 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ TUTULMADI

“Emeklinin alım gücü, 2002’den beri altın karşısında 4’te 1’e indi. Ama bayram ikramiyesine, enflasyonun 4’te 1’i zam yapıldı.”

“Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinden oluşan 4 meslek grubuna “Müjde” denerek, 3600 ek gösterge sözü verildi, hala tutulmadı, ama unutulmadı da.”

 

4 MİLYON ÇOCUĞUMUZ EBA’YA ERİŞEMİYOR, HER 10 KADINDAN 4’Ü ŞİDDET GÖRÜYOR

“EBA’ya erişemeyen 4 milyon çocuğumuz vardı, yine ne tesadüf ki, her 4 öğrencimizden 1’i EBA’ya erişim sorunu yaşadı.” 

“Son 4 yılda 404 bin vatandaşımız ülkeden ayrılıp başka bir ülkeye göç etti.”

“TÜİK’e göre kadınlarımızın yüzde 40’ı yani her 10 kadından 4’ü şiddete uğruyor. 2008’de 80 kadın cinayete kurban giderken, bu 4 kat arttı ve senede 400’lere dayandı.” 

 

KONTROLSÜZ NORMALLEŞMEDE VAKALAR VE ÖLÜMLER 4 KAT ARTTI, SÖZ VERİLEN ÇİN AŞILARININ SADECE 4’TE 1’İ GELDİ

“Tüm uyarılarımıza rağmen Kontrolsüz Normalleşme kararını verdiğiniz 1 Mart’tan itibaren, vakalar 4 haftada 4 kat arttı. Takip eden 14 günde de ölümler, 4 kat arttı. Binlerce can yitirdik. Unutmuyoruz!”

“100 milyon doz Çin aşısı gelecek dediniz. 4’te 1’i ancak geldi. Geri kalana ne oldu? Hala cevap bekliyoruz.”

 

ŞEHİR HASTANELERİ 4 YIL DAHİ İŞLETİLMEDEN YABANCILARA SATILDI, ÜLKEYE KAPÜTÜLASYONLAR GERİ GETİRİLDİ

“Ve; 4 vakte kadar seçimle gideceğinizi anladınız. Milletin cebinden kuruş çıkmayacak dediğiniz, ama milyarlarca lira hazineden para ödediğimiz Şehir Hastaneleri’nde İngiliz Mahkemelerini yetkili kıldınız. Maliyeti 1 para iken, yandaş müteahhitlerinize 4 kat paraya yaptırdınız. Ve; 4 yıl dahi işletemeden, Danimarkalılara sattınız. Yani kapitülasyonları geri getirdiniz. Milletin hazinesine, geleceğine çöktünüz.”

 

VATANDAŞIN 4 AY DAHA DAYANACAK HALİ YOK

“Kendi içinizden ayrılan bir arkadaşınız çıktı; 4 önemli yapının, yargının, üniversitelerin, bürokrasinin ve medyanın AK Parti’nin arka bahçesi yapıldığını söyledi.”

“Böylece 4 önemli değer, hukukun üstünlüğü, ortak akıl ve bilim, iyi yönetim ve basın özgürlüğü rafa kaldırıldı.”

“İşte, bu sizin hikayeniz. 

Böyle saf ve böyle temiz. 

Ama vatandaşın 4 ay daha dayanacak hali yok, isteseniz de siz.”

 

ÇÖZÜM 4 UNSURDA GİZLİ, VATANDAŞSA 1 ŞEY İSTİYOR: “SANDIK”

“Çözüm, tüm medeni ülkelerdeki gibi 4 unsurda gizli. Demokrasi, İnsan Hakları; Hukuk Devleti ve basını-insanı hür olmada gizli.”

“Milletse artık sizden sadece 1 tek şey istiyor; sandık.”

“Biz de tek şey istiyoruz. 4 yapraklı bir yonca kadar sade isteğimiz. Anlamı biliyorsunuz; şans, inanç, umut ve aşktır yoncanın 4 yaprağının.”

“Biz inanıyoruz ki; şansımız yaver gidecek, umutlu ve sevgi dolu insanlar ülkesi olacak yeniden güzel ülkemiz ve İYİ’leşeceğiz.”

 İşte Cesur’un meclisteki konuşmasının videosu: 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.