• MODA YAPI

logo

15 Ağustos 2022

“Cesur ol, içeride ayrı dışarıda ayrı konuşma!”

Özgül’den Tütüncü’ye cevap: “Cesur ol, içeride ayrı dışarıda ayrı konuşma!”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir önceki dönem Yalvaç İlçe Başkanlığı’nı yürüten Hasan Tercan Özgül’ün geçtiğimiz hafta ortaya attığı iddiaya Belediye Başkanı Tütüncü’den gelen ve sadece hakaret etmeye odaklanmış açıklamaya Özgül’den cevap geldi.

Eski CHP İlçe Başkanı Özgül, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı’nın bulunduğu heyetle birlikte Başkan Tütüncü’nün makamındaki ziyarete katıldığını belirterek, “Sayın Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba, başkanın belediyelerin gelirleriyle ilgili sıkıntıdan bahsetmesi üzerine, ‘Biz CHP olarak belediyelerin gelirlerinin arttırılması için Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun tarafından hazırlanan ve bizim de imza koyduğumuz teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne verdik. Ancak sizin partiniz ve ortağınız kabul etmediler.’ dedi. Başkan da bunun üzerine, ‘Basın yok değil mi burada’ diyerek, “Biz yukarıda ortağız, ama burada ortak değiliz.’ dedi.

Bu sözleri oradaki herkes duydu, ben de onlarla birlikte duydum. TOKİ konusunun gündeme geldiği sosyal medya paylaşımına yaptığım yorumda da oradaki herkesin bildiği bu beyanı aktardım.

Benim, art niyetli bir tavrım olsa, o ziyaretin hemen ardından bu konuşmayı zaten aktarırdım. TOKİ konusunda başkanın samimi olmadığını ifade etmek için bu yorumu yaptım. TOKİ konusunda samimi olsaydı, Türkiye’de ilk ve tek olarak kaymakamlık başvuru yapmaz, belediye başvuru yapardı. Bundan utanması gerekirken, kendine muhalif herkese çamur atma peşinde.

Ben başkanın ağzından duyduğumu aktardım. Bakın ben bütün detayları veriyorum oradaki konuşmanın. Ben neden yalan söyleyeyim? Oradaki herkes, milletvekilimiz, il ve ilçe başkanlarımız buna tanıktır.

Başkanın fikriyle zikrinin bir olmadığının bir göstergesi olarak, Ankara’daki bazı ağa babalardan yediği fırça neticesinde bu talihsiz açıklamayı yaptığını düşünüyorum. Dikkat ederseniz, böyle demedim demiyor. Bana hakaret ederek gerçeği bastıracağını ve yukarıya yaranacağını düşünüyor sanırım.

“DÜN KARA DEDİĞİNE BUGÜN AK DİYEN…”

Başkanla ve MHP teşkilatıyla Yalvaç’taki AKP’liler arasındaki gerginliği bilmeyen mi var? Yalvaç Belediye Başkanlığı makamında oturan bir kişiye yakışmayan bu üslubu ve cesaretsizliğini kamuoyunun takdirine bırakıyor, çene ve klavye yarıştırma yerine hizmetleri yarıştırmasını tavsiye ediyorum.

Gerçekleri açıklamak yerine hakaretlerle inkara yönelmesi konusunda da onu vicdanıyla baş başa bırakıyorum. Çünkü ben onun bu seviyesine ve dün kara dediğine bugün ak diyen seviyesine inemem. Böyle bir anlayış Yalvaç’ımıza yakışmıyor.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.