• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

04 Nisan 2020

C.Başsavcılığı’ndan Cezaevinde Covid-19 Önlemleri Duyurusu

Yalvaç Cumhuriyet Başsavcılığı, Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda COVİD-19 salgını ile ilgili bazı tedbirler alındığını duyurdu.

Yalvaç Adliyesi’nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruda şu bilgilere yer verildi:

“Cumhuriyet Başsavcılığımızın yetki alanı içerisinde bulunan Yalvaç T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda COVİD-19 salgını ile ilgili bazı tedbirler alınmıştır.

 Yalvaç T Tipi Kapalı Ve Açık Ceza İnfaz Kurumunda bu tarih itibari ile toplam 568 hükümlü tutuklunun bulunmaktadır.

Sürecin başından itibaren Adalet Bakanlığının talimatları doğrultusunda ve Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulunun tavsiyeleri dikkate alınarak hükümlü ve tutuklular bilgilendirilmektedir bu suretle sosyal medyada ki içeriği doğru olmayan paylaşımların gerek hükümlü ve tutukluları gerekse ailelerini tedirginliğe sevk etmesinin önüne geçilmeye çalışılmıştır.

Bununla birlikte özellikle hükümlü ve tutukluların ve kurumda görevli personelin virüs riskinden korunması adına Bilim Kurulunun tavsiyesi üzerine Adalet Bakanlığının talimatı ile Ceza İnfaz Kurumumuzda görevli personelin bu aşamada 15’er günlük dönemler şeklinde çalışacağı vardiya sistemine geçilmiştir, personelimiz dış dünyadan izole bir şekilde belirlenen öğrenci yurdunda kalarak evlerine gitmeden kamu hizmetini yerine getireceklerdir. Bu süreçte personelin ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamak içinde yeterli sayıda personel belirlenmiştir.

Ayrıca bu tarihe kadar herhangi bir personelimiz yada hükümlü ve tutuklularımızdan hiç birinde COVİD-19 belirtisi yada rahatsızlığı olmamıştır. Bu hususunda kamuoyunca bilinmesinde özellikle  fayda bulunmaktadır.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.