• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

Bu haber bizi de ilgilendiriyor: TOROSGAZ’dan şikayet var

Isparta merkezde faaliyet gösteren Hak Yapı Denetim Şirketi Genel Müdürü İnşaat Mühendisi Zafer Akıllı, inşaatı bitmiş yeni konutlara doğalgaz aboneliği için 3 ay süre verilmesine tepki gösterdi.

Kasım ayının ortalarına yaklaştığımız şu günlerde kış şartları kendisini hissettirmeye başladı. Havalar soğuyunca ilk akla gelen ısınma ihtiyacı. Uzun zamandır doğalgazla da ısınma ihtiyacını karşılayan Isparta’da bu yıl büyük bir rezalet yaşanıyor. Ortakları arasında sorun yaşanan Torosgaz’da yeni aboneliklere ilişkin yatırımlar yapılamıyor. Küçücük kutu koyma ve gaz bağlama işi için aylarca sonraya gün veriliyor. Büyük umutlarla inşaatının bitmesini beklediği evine taşınanlar ‘soğukta yaşama’ rezaleti ile karşı karşıya.
Torosgaz’ın inşaatı yeni biten konutlara doğalgaz aboneliği vermemesine inşaat sektörü tepkili. Hak Yapı Denetim Şirketi Genel Müdürü İnşaat Mühendisi Zafer Akıllı, yeni abonelik için 3 ay sonraya gün verilmesine tepki gösterdi. İnsanların umutla bekleyip yeni evlerine taşındıklarını ancak hiç beklenmedik bir sürprizle karşılaştıklarını belirten Akıllı, “Torosgaz, yeni abonelik için 3 ay sonraya gün veriyor. Kasım ayının sonuna yaklaşıyoruz. Kış şartları ağırlaşıyor. Bu insanlar soğukta mı yaşayacak. 3 ay sonra kış bitecek. Böyle rezalet olmaz. Torosgaz’ın sahiplerinin kişisel sorunları nedeniyle Isparta halkı cezalandırılamaz. Böyle rezalet olmaz. Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız bu soruna el atmalıdır. Bu bir devlet meselesidir. Isparta gaz yönetimine el konmalıdır. Bu rezalet sonlandırılmalıdır” diye tepki gösterdi. (Kaynak: haber32.com)

 

Yalvaç şehir içindeki doğalgaz dağıtımı için de yetkili olan Torosgaz firmasının Isparta merkezindeki durumu bu iken, ilçemizde şehir içinde boru hatlarının döşenip doğalgaza kavuşmamız hayal olarak görünüyor. Bu nedenle, Isparta ve Burdur ile birlikte Yalvaç kamuoyunun da Torosgaz sorununun bertaraf edilmesi için çözüm arayışı içinde olmaları zorunlu görünüyor. Yoksa, doğalgazı biz değil, torunlarımız anca görür…

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

#

Bu haber bizi de ilgilendiriyor: TOROSGAZ’dan şikayet var” için 1 yorum

  1. Mustafa : diyor ki:

    Isparta merkezde yaşıyorum.. Çok büyük sıkıntı var torosgaz da. Kış geldi neredeyse konutlara doğalgaz bağlanmıyor .. Birçok insan mağdur