• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

BİLGİÇ’TEN YALVAÇ’A BİR GÜZEL HABER DAHA

Yalvaç, haftaya güzel bir haberle başlıyor.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, Ak Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Yalvaç’taki hastaneye ek bina yapımının onaylandığı müjdesini verdi.

Mevcutta 120 yataklı olarak hizmet veren Yalvaç Devlet Hastanesi’ne ilave 100 yatak kapasitesi daha sağlayacak yatırım kararının, Sağlık Bakanlığı’nın 2018 bütçesine dahil edildiği ve önümüzdeki aylarda ihalesinin yapılacağı kaydedildi. Böylece, Yalvaç Devlet Hastanesi’nin yatak kapasitesi 220’ye ulaşacak.

Müjdeyi gazetemiz aracılığıyla ulaştıran Bilgiç, “Yalvaç’taki hastanemiz yıl boyu neredeyse tam kapasiteyle çalışan bir hastane. Bazı dönemlerde yatışlı hasta alma konusunda sıkıntılar da yaşanan ve iyi çalışan bir hastanemiz. Önümüzdeki aylarda büyük kapasiteye sahip cezaevi ile huzurevinin de devreye girmesiyle, mevcut fiziki kapasitenin yetersiz kalacağı açıktı. Hastanemizden bu konuda gelen talep değerlendirildi ve Yalvaç’ımıza ilave 100 yataklık bir ek bina yapılması kararlaştırıldı. Yalvaç’ımıza ve bölgemize hayırlı olsun.” dedi.

Geldiği günden bugüne yoğun bir gayretle çalışan ve ek binanın yapılması için gerekli çalışmaları yaparak bakanlığa ve siyasi iradeye sunan Hastane Başhekimi Op.Dr. Ceyhun Coşkun da ilgili yazının bugün itibariyle kendilerine de ulaştığını teyit ederek ihale çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını belirtti. Yapılacak ek bina için planlama çalışmalarının yapılacağını belirten Coşkun, “Yalvaç ve bölgemiz için büyük bir ihtiyaç olan bu yatırımın kazandırılmasında sayın milletvekimiz Süreyya Sadi Bilgiç’in büyük emeği ve katkısı oldu. Hastanemiz adına kendisine ve bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Biz de, Yalvaç’ın ihtiyaçlarının ve sorunlarının çözülmesinde, adeta bir Yalvaçlı gibi ilçemize hizmet eden sayın vekilimiz Süreyya Sadi Bilgiç’e Yalvaç adına şükranlarımızı sunuyoruz. Hastane yönetimine de gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür ediyor, başarı ve çalışmalarının devamını diliyoruz.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.