• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Şubat 2019

Bağkonak’ta ADD Başkanı Başoda’nın, okul talebine il duyarsız kalmadı

Bağkonak’ta yaklaşık dört yıldır devam eden ilk ve ortaokul öğrencilerinin taşımalı olarak Kuyucak Köyü’nde eğitim almasına yönelik vatandaş tepkisi, dün Kuyucak’ta yaşanan elim olaydan sonra iyice büyüdü ve Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yetkililer bugün köye geldi.

Bağkonak ADD Başkanı ve Bağkonak Köyü Muhtar adayı İsmail Başoda, bugün köyden beraberinde çok sayıda öğrenci velisiyle Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü’yü ziyaret ederek, sorunlarını aktardı. Dört yıldır, köydeki okullarının kapanarak çocuklarının Kuyucak’a taşınması konusuyla ilgili her türlü müracaatları yaptıklarını, ancak bir türlü sonuç alamadıklarını belirten Başoda, Kuyucak’ta yaşanan tatsız olaydan dolayı hiç bir velinin çocuğunu Kuyucak’taki okula göndermek istemediğini, gerekirse çocuklarını bir süre okula göndermeyeceklerini belirtti.

Vatandaşların şikayetlerini dinleyen Müdür Kocagöncü’nün durumu il müdürlüğüne aktarmasının ardından, bugün öğleden sonra konuyla ilgili şube müdürleri Bağkonak Köyü’ne geldiler. Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Kocagöncü ile birlikte Bağkonak’taki okul binasını inceleyen ve burada velilerle konuşarak taleplerini ve gerekli bilgileri alan yetkililer, konuyla ilgili çalışma yapacaklarını belirttiler.

Sorunun çözülmesi konusunda olumlu bir eğilim oluştuğu öğrenilen konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde nihai kararın verilmesi beklenirken, Bağkonak ADD Başkanı ve Muhtar adayı İsmail Başoda, duyarlılıklarından dolayı Yalvaç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü ve il müdürlüğü yetkililerine Bağkonak halkı adına teşekkür ettiklerini ifade etti.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.