• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

25 Ocak 2021

AZ – ÇOK DEME!.. Sen de Sokak Hayvanlarına Destek Ol…

Yalvaç’ta açıldığı ilk günden bu yana özellikle sahipsiz sokak hayvanlarına desteğini esirgemeyen Öncü Veteriner Kliniği, düzenlediği kampanya ile içinde bulunduğumuz kış mevsiminin zorlukları ile de mücadele ederek yaşam savaşı veren sokak hayvanlarına umut olmayı sürdürüyor.

Konuyla ilgili olarak ÖZYALVAÇ’a bilgi veren Öncü veteriner Kliniği işletmecilerinden Veteriner Hekim Zeynep Kara, klinik olarak sokak hayvanlarının bakım, beslenme ve sahiplendirilmeleri konusuna büyük önem verdiklerini, toplumun da dikkatini bu yöne çekerek herkesin ilgisini ve desteğini almayı düşündüklerini belirtti.

Veteriner Hekim Kara, “Kliniğimiz açıldığından beri sahipli ya da sahipsiz tüm sokak hayvanlarına elimizden gelen tüm yardımı yapmaya çalıştık, beslenme, bakım, aşılama gibi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bunun yanında halkımızın da konuya dikkatini çekmek, desteklerini alabilmek için mama bağış kampanyası başlattık, konuya duyarlı bir çok insanımız kliniğimizdeki bağış kutusuna yardımda bulunuyorlar. Özellikle çocuklarımız bu konuda çok duyarlı ve ilgili. Bağış kutusunun dışında internetten de sokak hayvanlarına destekte bulunmak isteyenler için “yalvaçsokakhayvanları” instagram hesabını açtık, www.candostlarim.com  internet adresinde “mama kumbarası” hesabı açılmış olup, burada toplanan mama ve bağışlar Yalvaç’taki tüm sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi için kullanılacaktır” dedi.

Klinik olarak Yalvaç’taki sokak hayvanlarına verdikleri desteğin ara vermeden süreceğini ancak zaman zaman bu çabalarının yetersiz kaldığını gördüklerini belirten Zeynep Kara, mama bağış kampanyasının ilçemiz geneline yayılması, ayrıca ilçemizdeki tüm sahipsiz hayvanların barınabileceği bir merkez oluşturulabilmesi için başta Yalvaç Belediyesi olmak üzere resmi ya da sivil tüm kuruluşların ve halkımızın konuya duyarsız kalmamaları çağrısında bulundu.

Kliniklerine getirilen ya da kendilerinin sokakta bulduğu tedaviye muhtaç birçok sahipsiz kedi ve köpeğin burada tedavi edilerek sağlıklarına kavuşturulduğunu belirten Veteriner Hekim Kara, tedavi, bakım, beslenme ve aşılamanın yanında sahipsiz sokak hayvanlarının sahiplendirilmesi çalışmalarının da sürdürüldüğünü de bildirdi. Kara, “Bir sokak hayvanını sahiplenerek onlara huzurlu, güvenli bir yuva temin etmek isteyenler için de yardımcı oluyoruz kliniğimizde. Bir sokak hayvanına sahip olarak onların yaşamını kolaylaştırmak isteyenlere de yardımcı oluyoruz” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.