• MODA YAPI

logo

29 Nisan 2020

AYLİN CESUR’DAN İKTİDARA: “3600 SÖZÜ VERDİNİZ, TUTUN”

İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın cevaplamasını isteyerek iktidara 3600 sözünü hatırlattı. 

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemizin zorlu bir süreçten geçmekte olduğunu, en büyük yükün sağlık çalışanlarımızın omuzlarında olduğunu belirten Cesur, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 1 Nisan’daki beyanına da değindi ve 1 Nisan’da 601 sağlık çalışanımızın risk altında olduğunu Bakanın kendisinin söylediğini hatırlattı.

Önergesinde, AK Parti’nin 24 Haziran Seçim beyannamesinde sözü olan 3600 ek göstergenin artık verilmesini isteyen Isparta Milletvekili Aylin Cesur, binlerce kamu çalışanının ek gösterge beklediği için emekli olamadığını, bunun da kamuda yığılmalara neden olduğunu da hatırlattı. 

Meclis kürsüsünden de daha evvel defalarca 3600 ek göstergenin söz verilen meslek gruplarına verilmesi için konuşmalar yapan, önergeler veren İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Hazine Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın cevaplaması için verdiği önerge ve konuşma videosu şöyle: 

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.