• MODA YAPI

logo

19 Mayıs 2022

ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’nde “KİMYA GÜNLERİ” Etkinliği Sona Erdi

Atatürk Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Ş. Ülker Özgen öncülüğünde okulun öğrencileri tarafından hazırlanan “KİMYA GÜNLERİ” adlı etkinlik 17 Mayıs Salı günü yapılan açılışla başladı.

Kimya dersini sevdirmek, tanıtmak amacıyla düzenlendiği belirtilen “KİMYA GÜNLERİ” adlı etkinlik Salı günü öğle saatlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol, Şube Müdürü Ayşe Akça Naz, Okul Müdürü Bayram Elmas ve ilçemizdeki ortaokulların müdürlerinin katılımı ile kurdela kesilerek başlatıldı.

Gerek Yalvaç Atatürk AOL, gerekse ilçemizdeki diğer lise, orta ve ilkokul öğrencilerinin de katılımıyla gerçekleşen etkinlik büyük ilgi gördü ve bir şenlik havasında geçti. Okul yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Kimya dersini sevdirmek, tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinlikte yapılan deneyler ile öğrencilerin hem eğlendiği hem daha çok ilgi gösterdiklerinin gözlendiği ifade edildi.

Sosyal, kültürel, sportif, bilimsel ve akademik alanlarda çok başarılı, verimli ve örnek çalışmalar yaparak 2021-2022 öğretim yılının dolu dolu geçtiğini belirten okul yetkilileri öğrencilerinin başarısı için bu tür faaliyetlerin artarak süreceğini belirttiler ve önümüzdeki yıllarda lise öğrenimi görecek öğrencileri “Geleceğiniz için geleceğiniz okul Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi” diyerek okullarına davet ettiler.

 

 

 

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.