• İYİ Parti Yalvaç Mustafa Kodal
  • MHP Hüyüklü Belediye Başkan Adayı Kadir MİNNET

logo

25 Ocak 2022

Alperen Özer’den TOKİ konutları açıklaması

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, pazartesi günü gazetemizde manşet yaptığımız konut haberi üzerine gazetemizi ziyaret ederek bir açıklama yaptı.

Yalvaç’ın sosyal konut ihtiyacının bir gerçek olduğunu ifade eden Özer, Ak Parti’nin Türkiye’deki birçok örnek projesinden biri olan TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin Yalvaç’a getirilmesinin geciktiğini kabul ederek, şunları söyledi:

“Yalvaç’ın yerel şartlarından kaynaklanan sorunlar nedeniyle vatandaşımızın yoğun şekilde talep ettiği TOKİ projeleri ilçemize kazandırılamamış. Piyasa şartlarının çok ötesinde bir avantajla vatandaşlarımızın ev sahibi yapan bu projenin ilçemizde de uygulanabilmesi için göreve geldiğimiz günden itibaren çaba gösterdik. Birinci önceliğimiz olarak TOKİ projelerini belirledik.

Yalvaç Belediye Başkanı’na TOKİ’ye talepte bulunması için defalarca girişimde bulunduk. Gazetenizin de şahit olduğu birkaç ziyareti bizzat başkanın makamında gerçekleştirdik. Isparta Milletvekilimiz Mehmet Uğur Gökgöz’le başkanı ziyaret ettik, makamında vekilimizin telefon açmasıyla TOKİ Başkanıyla irtibat kurduk. Vekilimizin ve TOKİ Başkanımızın, belediye başkanını Ankara’ya davet etmesine karşın, olumlu bir adım ne yazık ki göremedik.

Belediyeden sonuç alamayınca, mecburen Yalvaç Kaymakamlığı vasıtasıyla TOKİ’ye başvurmak zorunda kaldık.

Kadastro ve tapu sorunlarını çözdük ve belirlenen TOKİ arazisini Yalvaç sınırlarına dahil ettirdik.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcımız ve TOKİ Başkanıyla, Milletvekilimiz Recep Özel’in de bulunduğu bire bir görüşmeler yaptık ve 2022 yatırım programına Yalvaç’ımızı dahil ettirdik.

Şu an teknik proje ve taslak imar planı çalışmaları devam ediyor.

TOKİ’den aldığımız bilgiye göre, 2022 yılı içerisinde talep toplama ve ihale süreci tamamlanmış olacak.

TOKİ sosyal konut projesinin Yalvaç’a gelmemesi gibi bir durum söz konusu değildir.

En uygun şartlarda Yalvaçlı hemşehrilerimiz sosyal konut sahibi olacaktır, hiç kimsenin endişesi olmasın.”

Etiketler: » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.