• MODA YAPI

logo

02 Eylül 2021

Ali Arı: “Yalvaç YÖNETİLEMEME sıkıntısı yaşıyor”

Yalvaç’ta yaşanan susuzluk konusu, siyasetin gündemini belirlemeye devam ediyor.

Bugün de CHP Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı, bir basın açıklaması yaparak, Yalvaç’ın YÖNETİLEMEME sıkıntısı yaşadığını kaydetti.

Başkan Arı’nın açıklaması şöyle:

“Yalvaç’ımızda yaşanan şu sıkıntısı iki ayı aşan süredir devam etmesine rağmen, çözüme yönelik hiçbir çalışmanın yapılmadığını görmekteyiz.

Sayın belediye başkanı Ağustos ayının başında yaptığı konuşmasında, su sorunun nedenini alt yapının eski olması, şu kaçaklarının çok olması, mahalle girişlerinde vana olmayışına ve su tüketiminin artmasına bağlamaktadır. Ayrıca 60 binlik nüfusa, saniyede 100 litre su yeter, biz 170 litre su veriyoruz şebeke eski yetmiyor demektedir.

Birçok mahallemizde şu sıkıntısı çeken halkımızda soruyor?

Yalvaç belediyesini 7,5 senedir yönetenler neden bu konuda hiçbir şey yapmadılar? Çözüm üretmediler.

13 Aralık 2020 tarihli Özyalvaç gazetemizde, Millet ittifakı ilçe başkanları olarak, Yalvaç ın su şebekesinin çok eski olduğunu, mutlaka yenilenmesi gerektiğini, eski boruların paslı su taşıdığını kanserojen olduğunu belirtmiştik.

Geçen zaman boyunca, hiçbir çalışmanın yapılmadığını çözüm üretilmediğini görmekteyiz.

Covid 19 salgınının nüfus ortalamasına göre en çok arttığı ilçelerin başında Yalvaç gelmektedir. Salgın sayısının binlere ulaştığı, her gün 70-80 pozitif vaka çıktığı, ölümlerin arttığı gerçektir.

Bunda 2 aydır akmayan suların etkisi ne kadardır?

Salgında temizlik çok önemli diyoruz, peki suları akmayan Yalvaçlılar temizliği teyemmüm yaparak mı gerçekleştirecekler?

2021 yılında Yalvaç’ımıza yakışmıyor.

Yöneten makamların görevi, özür dilemek değil çözüm üretmektir.

7,5 senenin sonunda hemşehrilerimizin çoğunluğu, özellikle su konusunda, salgınla mücadele konusunda ve birçok konuda, sayın belediye başkanını başarısız bulmaktadır.

Sonuçta, güzel Yalvaç’ımız hak etmediği sorunları yaşıyor. Kadim kültürüne, tarihine, birikimine, ekonomik gücüne yakışmayan bir zihniyet tarafından YÖNETİLEMEME sıkıntısı yaşıyor.

Halkımızdan ricamız, asla karamsar olmasınlar. Yalvaç’ımız ilk seçimde Millet ittifakı partileriyle birlikte hak ettiği sağlıklı, temiz güzel günlere kavuşacaktır.

Halkımıza saygı ve sevgilerimizle.”

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.