• MODA YAPI

logo

15 Temmuz 2020

Ak Parti İlçe Başkanı ÖZER’den 15 Temmuz Mesajı

Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen M.Özer, bugün kutlanan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı.

İlçe Başkanı Özer, yayınladığı mesajda 15  Temmuz 2016’da yaşanan olayların, bir yönüyle tarihimizin en acı, bir yönüyle de en şanlı direnişlerinden biri olduğunu belirtti. Özer, “Ülkemizi teslim almak için, içimizdeki işbirlikçi FETÖ’cü hainlerle hedefine ulaşmaya çalışan emperyalist güçler, o günden bu yana emellerinden vazgeçmemişler, farklı yol ve yöntemlerle yine ülkemizle uğraşmaktadırlar.” dedi.

15 Temmuz 2016’nın karanlık bir gece olduğunu belirten Özer, “O karanlık gece, verilen destansı mücadeleyle parlak bir zafere dönüşmüştür. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milyonlar, milletine, bayrağına, vatanına, devletine sahip çıkmak üzere ikinci kurtuluş mücadelesini başlatmış ve ‘Zafer, zafer benimdir diyebilenindir’ düsturuyla hareket etmiştir. Milli iradeyi hiçe sayan gafiller, büyük Türk milletinin cesaretini, vatanperverliğini, ‘Türk milleti bağımsızdır, bağımsız kalacaktır. Gök kubbede bayrağımız ve ezanımız hep var olacaktır’ yeminini hesaba katmamış ve hak ettikleri cevabı da almışlardır. O gece yeniden canlanan ‘Çanakkale Ruhu’yla bir direniş ve diriliş öyküsü yazan bu milletin bir ferdi olmaktan hepimiz büyük bir gurur duyuyoruz.” dedi.

Şehitlerin kalplerimizdeki yerini daima koruyacağını belirten Özer, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde o gece yaşamını yitiren şehitlerimizi ve yaralanan gazilerimizi gönülden yad ediyor, hatıralarını gelecek nesillere aktarmaya söz veriyoruz. Milleti, vatanı, bayrağı uğruna canını veren tüm şehitlerimizle birlikte 15 Temmuz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor ve diyoruz ki: Vatan size minnettardır.”

Özer, “15 Temmuz’da milletimiz önemli bir direnişle zafere ulaşmıştır. Ama biliyoruz ki, mücadele henüz bitmemiştir. Farklı yol, yöntem ve stratejilerle emperyalizm, hedefine ulaşmaktan vazgeçmemektedir. O yüzden biz 15 Temmuz’ları bir bitiş değil, bir mücadele ivmesi olarak görmemiz gerekiyor. Vazgeçmeyeceğiz, ülkemizi sevmekten; ezanımızı, bayrağımızı savunmaktan… Bu bilinçle 15 Temmuz’u şehitlerimiz vesilesiyle üzüntüyle, zaferimiz nedeniyle gururla anıyoruz. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bu vatanın, bu memleketin, bu bayrağın sevgisiyle donanmış tüm hemşehrilerimizi bu vesileyle saygılarımla selamlıyorum.” dedi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.