• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

ADD Bağkonak Şubesi, Kuyucak ATATÜRK ANITI’nı Yeniliyor

Yaptığı sosyal faaliyetlerle adından sıkça söz ettiren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bağkonak Şubesi, Kuyucak Köyümüzde öğretim veren Kuyucak İlkokulu ve Ortaokulu’nda yer alan Atatürk Büstü’nü yenileme çalışmalarına başladı.

ADD Bağkonak Şube Başkanı İsmail Başoda’nın verdiği bilgiye göre, Kuyucak Köyümüzde hizmet veren Kuyucak İlkokulu ve Ortaokulu’nun bahçesinde yer alan ve gerek hava şartlarının etkisiyle gerekse ilgisizlikten dolayı yıpranmış olan Atatürk Büstü’nü yenilemek için çalışmalara başlandı.

Geçtiğimiz yıl Bağkonak Köyü’ndeki Atatürk Büstünü yıllardır bakımsızlıktan dolayı hoş olmayan görüntüler yarattığı için kendi imkanları ile yenilediklerini hatırlatan ADD Bağkonak Şubesi’nin genç ve başarılı başkanı İsmail Başoda “Yıllardır Ulu Önder Atatürk’ün herşeyine saldıran, yok etmeye, unutturmaya çalışanlara inat, önceden söz verdiğimiz gibi, Atatürk’ü yaşatmak için mücadelemizi sürdüreceğiz dedik ve ilk olarak Bağkonak Atatürk Büstü’nü yeniledik. Şimdi de Kuyucak köyümüzde yıpranmış bulunan Atatürk Büstü’nü yenileme kararı aldık ve çalışmalara başladık. İnşallah sıkı bir çalışma ile önümüzdeki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na kadar tamamlayıp Bayramı burada yapacağız” dedi.

kuyucak-ataürk-anıtı4

kuyucak-ilkokulu

 

 

 

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.