• MODA YAPI

logo

18 Mart 2022

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107. Yılı Kutlandı

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, bugün Yalvaç’ta da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yalvaç Askerlik Şubesi önünde bulunan Şehitler Anıtı’na çelenk sunulması ile saat 10.00’da  başlayan Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, çelenk sunumunun ardından Yalvaç Öğretmenevi’nde devam etti.

Programa Yalvaç Kaymakamı Haluk Şimşek, Cumhuriyet Başsavcısı Murat Kara, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Erol, kamu kurumlarının yöneticileri, okul müdürleri ve vatandaşlarımız da katıldı ve programı ilgiyle izlediler.

Yalvaç Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerince hazırlanan program Öğretmenevi toplantı salonunda saat 10.30’da başladı. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ayşe Kayhan Akbaş’ın sunumu ile başlayan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Atatürk Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Tuncay Yerlikaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından öğrenciler tarafından Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü konulu şiirler okundu.

Programın son bölümünde Atatürk Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Aysun Fenerli, Müzik Öğretmeni Onur Elibol ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hami Yazıcı yönetiminde “Başka Bir Aşk İstemez” adlı oratoryonun gösterisi sunuldu. Özellikle oratoryoda izleyenlerin duygu dolu anlar yaşadıkları ve göz yaşlarına hakim olamadıkları görüldü. Öğrencilerin üstün bir performans sergiledikleri program gerek protokol gerekse izleyenler tarafından uzun süre alkışlandı.

Bu arada Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü etkinlikleri kapsamında dün ilçemizde bulunan şehit mezarları Kaymakam Haluk Şimşek ve ilçe protokolü tarafından ziyaret edildi. Şehit mezarlarının ziyaret edilmesinin ardından 15 Ağustos 1976 tarihinde şehit olan Bekçi Durmuş Yıldırım’ın ailesi de ziyaret edildi.

 

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.