• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

13 Aralık 2020

Muhalefetten kavgacı ortaklara sert eleştiriler

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Arı ve Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Aksoy, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti İlçe Başkanlığına atanan Süleyman Kocabaş’ı ziyaret ettiler.

İYİ Parti ilçe teşkilat binasında saat 15.00 sıralarında gerçekleşen ziyarette CHP’li Arı ve SP’li Aksoy, İYİ Parti İlçe Başkanlığı’na atanan ve geçtiğimiz hafta yeni yönetim kurulunu oluşturarak göreve başlayan Süleyman Kocabaş’a hayırlı olsun temennisinde bulunarak görevinde başarılar dilediler.

İYİ Parti İlçe Başkanı Kocabaş da ziyaretleri ve iyi dilekleri için Aksoy ve Arı’ya teşekkür etti.

İyi Parti İlçe Başkanı Kocabaş, “Biz demokrasiye kalpten inanmış insanlarız, demokrasi ile tüm sorunların çözüleceği inancı ile siyaset yapıyoruz. Sayın Arı ve Sayın Aksoy da ülkemizin köklü siyasi partilerinde memlekete hizmet heyecanı içinde siyasette yer almış, yani ‘biz memleketimize neler kazandırabiliriz, sorunların ortadan kaldırılabilmesi için neler yapabiliriz’ diyen değerli arkadaşlarımızdır. Ancak bu inancı, bu heyecanı iktidar partisi ve ortağı olan partinin ilçe başkanlarında göremediğimi ifade etmek isterim. İlçemizin sorunlarına yeterli ilgiyi göstermiyorlar, zaman zaman cılız açıklamalarla günün kurtarma gayreti içerisinde olduklarını görüyorum. Buradan bir çağrıda bulunarak hükümeti oluşturan partilerin ilçe başkanlarını ve belediye yönetimini görevlerini yapmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Hasan Aksoy: “Bunların Yaptığı “Kayıkçı Kavgası”

Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Aksoy da Ak Parti ve MHP İlçe yönetimlerinin ilçemizin sorunları karşısında duyarsız kaldıklarını belirtti.

Aksoy, “Bugünkü manzarada Yalvaç’ta görünen iktidar ortaklarının kayıkçı kavgasıdır. Yani hangi sorunu çözmek istediler de çözemediler?

Çözüm yolunda hangi adımları attılar da biz görmedik?

Birkaç memur atamasını müjde olarak niteleyen açıklamalarla günü kurtarmaya çalışıyorlar.

Biz burada bazı hesapların olduğunu düşünüyoruz ve bunu da kayıkçı kavgası olarak niteleyebiliriz.

Bugün hastanemizin hayati önemde bir çok cihaz eksiği var, mesela tomografi, MR gibi. Birçok branşta doktor sıkıntısı var, personel eksiği var, elde olan deneyimli personeli bile burada durduramıyorlar. Bunların çeşitli yollarla Yalvaç’tan ayrılmalarına sebep oluyorlar. Doğum meselesi senelerdir bilinen bir gerçek, Yalvaç’ta doğum yapılmıyor hep başka hastanelere sevk ediliyor” dedi.

 

Koalisyon Ortaklarının Aralarını Bulalım, Randevu Alalım

İktidar partisi oluşturan partilerin yöneticilerinin birçok soruna ilgisiz kaldıklarını belirten Aksoy, “Organize Sanayi Bölgesi konusunda Kaymakamımız çok iyi niyetli, ancak dediğim gibi kayıkçı kavgası nedeniyle hayata geçirilemedi.

Çünkü bunların işleri güçleri şov, göz boyama.

Bakın biz muhalefet partileri olarak bir araya gelebiliyorsak, iktidar partisinin ilçe başkanı, belediye başkanı, iktidar ortağı partinin ilçe başkanı bir araya gelip konuşamazlar mı?

Ki bunlar zaten ortak, eski tabirle koalisyon ortağı.

eğer birbirlerinden randevu alamıyorlarsa biz yardımcı olalım, aralarını bulalım. Hakem istiyorlarsa hakem olalım.

Yeter ki memleket sorunları için bir araya gelmek istesinler, biz buradayız.” dedi.

 

Ali Arı: “Ortaklar boş müjde verirken var, hizmete gelince yok”

Hastanede Doktor ve Cihaz, PTT’de Personel Sıkıntısı…

Yalvaç’ın acil çözüm bekleyen sorunlarını sıralayarak konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Yalvaç İlçe Başkanı Ali Arı “Doktor sıkıntısı ilçemizin uzun yıllardır devam eden bir sorunudur, gelen birçok değerli doktor, kısa bir süre görev yaptıktan sonra Yalvaç’tan çeşitli nedenlerle ayrılıyor. Neden doktorlarımıza sahip çıkamıyoruz? Bugün itibariyle Yalvaç Devlet Hastanesi’nde Göz, Kadın Doğum, Radyoloji ve Nöroloji alanlarında doktor yok. Hastanemizdeki tomografi, MR başta olmak üzere çok önemli cihaz eksiklikleri neden yıllardır giderilemiyor?

İlçemizin acil giderilmesi gereken başka bir sorunu PTT’deki personel eksikliğidir. Koskoca Yalvaç ve köylerine hizmet veren Yalvaç PTT’si iki elin parmaklarını geçmeyen personel ile idare edilmeye çalışılıyor. İktidar partisi ilçe başkanı da kalkıp diyor ki ‘müjde.. müjde.. PTT’ye iki personel geldi’… İki personel geldi ama eldeki bir personel de gitmiş, bunu müjde olarak niteliyorlar.

Toplu Konut sıkıntısı hepimizin bildiği bir konu, ancak burada ne iktidardan ne de belediyeden bu konuda da her hangi bir çaba yok, Cumhur İttifakı ortakları boş müjde verirken varlar, ancak hizmete gelince ortada yoklar.” dedi.

 

Yalvaç Esnafı Ekonomik Olarak Çok Zorda

Yalvaç’ın ekonomik olarak zor durumda bulunduğunu belirten CHP’li Arı, “Bugün Yalvaç çok ciddi anlamda ekonomik sıkıntıda, özellikle esnafımız çok zor durumda, buna karşı herhangi bir önlemi var mı iktidar partisi ya da iktidar ortağı partiye mensup olan belediyemizin?

Bu ekonomik sıkıntı içinde ayakta kalabilme savaşı veren insanlarımıza özellikle esnafımıza bir yük de belediyemiz bindirmiş, başta dükkan kiraları olmak üzere tüm belediye gelirlerine %10 zam yapmıştır. Böyle bir ortamda zam yapılması doğru değildir. Belediyemizin bu yanlıştan dönmesini diliyoruz” dedi.

 

İşyeri Kapatılan Esnafa Belediye Destek Versin…

Arı, ayrıca Covid-19 salgını nedeniyle geçtiğimiz günlerde yeniden işyeri kapatılan ve dolayısıyla işini kaybeden esnafa öncelikle belediyenin sahip çıkmasını ve destek olmasını istedi.

 

Başta OSB Olmak Üzere Yalvaç Sorunlarına Duyarsız Kalmayın…

Organize Sanayi Bölgesi konusunda neden ilerleme sağlanamadığını soran CHP İlçe Başkanı Arı “OSB yaklaşık 20 yıl önce başlayan ancak hala bir arpa boyu yol alınabilmiş. Buna rağmen sayın OSB’ ye önem veren Kaymakamımızın da girişimleriyle geçtiğimiz günlerde “Belediye-Özel İdare ve Ticaret Odası”nın girişimleriyle başlayan altyapı faaliyetleri neden durdurulmuştur.

OSB’nin faaliyetlerinin yeniden başlaması için iktidar partisi ve belediye neler yapmaktadır? Bunları bilmek Yalvaç halkının hakkı değil midir?

Saadet Partisi İlçe Başkanımız sayın Aksoy’un önerisini destekliyoruz, gelin Yalvaç’ın sorunlarını iktidarı-muhalefeti-belediyesiyle hep bir arada oturalım konuşalım, hepimiz de buna katkı verelim, unutmayalım ki Yalvaç hepimizin.

Yalvaç’ın acil çözüm bekleyen sorunları için sizden biraz daha duyarlılık bekliyoruz.” diyerek Ak Parti MHP ilçe başkanlarına çağrıda bulundu.

 

Covid-19 İçin Belediye Çalışma Yapmalı…

Belediyenin Covid-19 salgınının başlangıcında yaptığı başarılı çalışmaların yeniden başlatılması gerektiğini de ifade eden Arı, “Salgının yeniden hız kazandığını görüyoruz, belediyemizin daha önce yaptığı gibi dezenfekte çalışmalarına devam etmeli, vatandaşlarımıza maske ve dezenfektan dağıtımı yapması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

 

“Rant ve çıkar odaklı kişilere Yalvaç’ı yedirmeyeceğiz”

2018 seçimlerinde Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin ilçe başkanları Arı, Kocabaş ve Aksoy, ayrıca Yalvaç’ta acilen içme suyu boruları ve kanalizasyon hattının da değişmesi gerektiğini ifade ettiler.

SP’li Aksoy “Hepimiz biliyoruz ki Yalvaç’ın içme suyu hattı çok eski , 35 yıllık. Bugün insan sağlığı için zararlı olduğu ifade edilen asbest borulardan oluşuyor. Tosun Türkoğlu zamanında, yani 35 yıllık hattın artık yenilenmesi gerekli, ayrıca kanalizasyon konusu da Yalvaç’ın acil çözüm bekleyen konuların başında. Belediyemizin çok acil olarak altyapı çalışmalarına başlayıp bitirmesi gerekiyor” dedi.

Yalvaç’ın sorunlarının dile getirilip acil çözüm bulunabilmesi için bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunmanın gerekli olduğunu belirten İlçe Başkanları CHP’li Arı, SP’li Aksoy ve İYİ Parti’li Kocabaş bu toplantıları sık sık yapma kararı aldılar.

Yalvaç’ın sahipsiz olmadığını belirten CHP’li Arı, “Yalvaç alternatifsiz değildir. Rant ve çıkar odaklı kişilere Yalvaç’ı yedirmeyeceğiz” dedi.

İYİ Parti ziyaretine Demokrat Parti İlçe Başkanı Fatih Durutürk’ün de katılacağını bildirdiği ancak son anda çıkan bir işi nedeniyle Yalvaç’tan ayrıldığını ve dolayısıyla toplantıya katılamadığı belirtildi.

Etiketler: » » » » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.