• MODA YAPI

logo

28 Ekim 2021

Jandarma’dan Hırsızlara Darbe

Yalvaç İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri yaklaşık bir aydır çeşitli evlerden hırsızlık yaparak birçok ev eşyası ve muhtelif eşyayı çaldıkları iddiasıyla şüpheli şahısları konutlarına yapılan baskın sonucu yakaladı.

İlçemize bağlı Hisarardı Köyünde E.G. isimli bir şahsın evinde 27 Ekim 2021 günü gece saatlerinde meydana gelen hırsızlık olayı sonucu Merkez Jandarma Karakol Komutanlığı Asayiş ve Jasat Timince olay yerine gidilerek çevreden yapılan kapsamlı araştırma ve istihbarat çalışmaları sonucunda, önceden de takip edilen A.K. ve M.K. isimli iki şahsın aynı mevkide ticari taksi ile ev eşyası taşıdığı bilgisine ulaşıldı.

Hemen olayın ertesi günü şahısların konutlarında yapılan aramalarda E.G. isimli şahsın eşyalarından başka farklı zamanlarda gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ait olduğu değerlendirilen birçok eşya ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre,28 Ekim 2021 tarihinde A.K. isimli şahsın konutunda ve eklentilerinde yapılan arama neticesinde E.G.’ye ait bir adet plazma TV ve muhtelif eşyalar haricinde farklı zamanlarda gerçekleştirilen hırsızlık olaylarına ait olduğu değerlendirilen, 4 adet Hızarlı Ağaç Kesme Motoru, 1 adet plazma TV, 1 adet Sanayi Tipi Kaynak Makinesi, 2 adet Av Tüfeği, 1 adet 9 mm. tabanca, 2 adet kurusıkı tabanca, tarihi eser niteliğinde Osmanlı dönemine ait 1 adet Pipo, Roma dönemine ait iki adet kandil, Bizans dönemine ait 6 adet sikke, Helenistik-Roma dönemine ait olduğu değerlendirilen cam koku kabı, 2 adet figür başı ve 1 adet Çan, çok sayıda ziynet eşyası, 9 adet çalıntı cep telefonu, 1 adet Tablet, 1 adet Sanayi Tipi Motorlu Su Pompası, kesici ve delici suç aletleri, tüfek kartuşları ve çok sayıda hırsızlıkla ele geçirilen muhtelif ev eşyası ele geçirilmiştir. Ayrıca evde yapılan aramada yaklaşık 10 gr. hint keneviri tohumu, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmak için aparatlar ele geçirildi.

Şüpheli şahısların son bir ay içerisinde Yalvaç ilçe merkezinde 6, Yalvaç’a bağlı köylerde ise 4 farklı evde hırsızlık yaptıklarının tespit edildiği ve A.K., M.K., A.A. isimli şüphelilerin Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla gözaltına alındıkları bildirildi.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.