• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

26 Şubat 2019

Huzurevine 14 Yalvaçlı temizlik işçisi alındı

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Isparta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 6 aylık Toplum Yararına Program kapsamında, Yalvaç’ta önümüzdeki günlerde hizmete açılacak huzurevine 14 Yalvaçlı temizlik işçisi alındığı açıklandı.

Isparta’da bugün yapılan kura çekimi neticesinde aşağıda isimleri ve ikametleri verilen 14 hemşehrimiz 6 aylık geçici istihdam imkanına kavuşmuş oldu.

İşte o isimler ve ikamet ettikleri yerler:

AD SOYAD MAHALLE KÖY
ALİ ÖZTÜRK KAŞHACIBEY MAHALLESİ
MEVLÜT GÜNDÜZ ÇAMHARMAN KÖYÜ
ALİ RIZA EREN SARAY MAHALLESİ
AZİZE GÜRBÜZ ESKİ MAHALLE
ZEHRA BAKIRLI GÖRGÜ BAYRAM MAHALLESİ
HALİSE SARIKAYA ÇAKIRÇAL KÖYÜ
İSMAİL BACAKSIZ ABACILAR MAHALLESİ
SARA ÖZCANLI PAZARAŞAĞI MAHALLESİ
NİHAL AK BAĞLAR MAHALLESİ
HAVVA GÖRMEZ ZAFER MAHALLESİ
KORAY ŞENOL HİSARARDI KÖYÜ
NURGÜL BAKIRCI MÜDERİS MAHALLESİ
YADİGAR KORKMAZ AYVALI KÖYÜ
NAZİFE BÜYÜKKORKMAZ DEBBAĞLAR MAHALLESİ

Konuyla ilgili olarak gazetemize bilgi veren Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Alperen Mustafa Özer, sosyal medyada ve seçim atmosferinde çeşitli ortamlarda üretilen dedikodularda, huzurevine Şarkikaraağaçlı işçilerin alındığı iftirasının çok çirkin ve yakışıksız olduğunu ifade ederek, “Kamu kuruluşlarımız işe alım süreçlerini herkesin gözü önünde ve şeffaf bir şekilde gerçekleştiriyor. Bu program ilana çıkıldığında, Yalvaç’ta ikamet etme şartı zaten belirtiliyor. Bu geçici işçilerin dışında önümüzdeki günlerde kadrolu eleman alımları da gerçekleşecek. O isimler de ilan edildiğinde böyle bir durum olmadığı görülecektir. Biz Ak Parti Yalvaç ilçe teşkilatı olarak, insanımızın iş bulması, istihdamı ve bunun da liyakatiyle gerçekleşmesine tarafız. İŞKUR’un gerçekleştirdiği TYP uygulamaları zaten kura çekimiyle gerçekleşiyor. Onun dışındaki alımlarda kimsenin müdahalesi söz konusu değildir. Yalan, dedikodu ve iftirayla seçim propagandası yapmaktan insanlar vazgeçmeli. Yalvaç’ta özellikle şu yerel seçim sürecinin, genelde de siyasetin belli bir düzeyde ve bel altına inmeden yapılması gerekli. Vatandaşlarımız dedikodulara itibar etmesin, bu tür iddiaları ortaya koyanlara belgesini, ispatını sorsunlar, cevap alamıyorlarsa gelsinler bize sorsunlar. İnsanların iş ve ekmek kaygısı üzerinden siyaset yapmak, onların bu durumlarını sömürmek son derece ahlaksız bir davranıştır. İmkanlar çerçevesinde, devletimiz istihdamın arttırılması ve liyakatına göre insanların iş bulması için gerekeni yapmanın gayretindedir. Hemşehrilerimizden ricamız, bu tür dedidokulara itibar etmemeleri, çok ihtiyaç duyuyorlarsa bizden bilgi almalarıdır.” dedi.

Huzurevinin açılışı için önümüzdeki günlerde yapılacak kadrolu atamaları beklediklerini belirten Özer, “İnşallah önümüzdeki günlerde huzurevimiz hizmet vermek için çalışmaya başlayacaktır. Bunun için sağolsunlar il müdürümüz, ilçe müdürümüz büyük gayret veriyorlar.” dedi.

Etiketler: » » » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.