• MODA YAPI
  • ISPARTA PETROL Yalvaç’ta

logo

23 Nisan 2021

23 Nisan’a Yine Buruk Kutlama

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları bu yıl da salgın tedbirleri nedeniyle çelenk töreni ile sınırlandırıldı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda bayramın sahibi çocuklar yoktu.

Korona Virüsü (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirler arasında yer alan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle resmi kutlama törenleri yapılamayan TBMM’nin açılışının 101. Yıldönümü ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” için sadece çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Anlatan Meydanı’nda saat 10.00’da gerçekleştirilen çelenk sunma törenine, Yalvaç Kaymakam Vekili, Isparta Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kocagöncü, Belediye Başkanı Hilmi Tütüncü, daire amirleri, Ak Parti, CHP, MHP, SP İlçe Başkanları, Ak Parti ve MHP’li İl Genel Meclisi üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri olmak üzere geçen bayramlardaki törenlere göre daha az katılımla gerçekleştiği görüldü.

Törende ilk olarak Yalvaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi, Müdür Mehmet Kocagöncü tarafından Atatürk Anıtına sunuldu. Ardından saygı duruşu yapıldı, İstiklal Marşımız okundu ve çelenk sunma töreni burada son buldu.

Bu arada resmi kutlama törenleri yapılamayan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” için saat 09.30’dan itibaren TRT EBA TV’de “23 Nisan Özel Yayını” yapılmaya başlandı.

Etiketler:
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.