• MODA YAPI

logo

01 Eylül 2021

Zafer Partisi üst yönetiminde bir Yalvaçlı daha

MHP ve İyi Parti’de siyaset yaptıktan sonra Zafer Partisi’ni kuran Prof.Dr. Ümit Özdağ’ın partisinde üst düzey görev alan bir Yalvaçlı kadın hemşehrimizin daha olduğunu sevinçle öğrendik.

Zafer Partisi’nin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliği ve Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine Yalvaçlı hemşehrimiz Sevda Gül Tuncer getirildi.

Genç ve başarılı hukukçu hemşehrimiz Tuncer’le yaptığımız görüşmede, kendisiyle ilgili şu bilgileri aldık:

“Yalvaç Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulundan 1.’likle mezun oldum. Türkiye derecesi yaparak Isparta Süleyman Demirel Fen Lisesi’ni kazandım. Orada yatılı okudum. Daha sonra yine Türkiye derecesi yaparak 2011 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne girdim. 2015 yılında mezun oldum ve 6 yıldır, önce Ankara ve sonra İstanbul’da olmak üzere serbest avukatlık yapmaktayım. Görgü Cami Mahallesinde oturuyoruz. Kamyoncu Nuri Tuncer’in kızıyım. Kaş Mahalleli Rakım Ağa’nın torunuyum.

Zafer Partisi Kurucularındanım. Partimizin Genel İdare Kuruluna ve daha sonra Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildim.

Üniversite diplomasıyla Avrupa’da garson olma hayali kuran, sahipsizlik, kimsesizlik, değersizlik hisleri içinde boğulmuş bir nesil yarattılar.
Kayırma düzeninde gençliğin maalesef geleceğe dair umudu kalmadı. Bu iktidar sığınmacılara sahip çıktığı kadar kendi gençlerine sahip çıkmadı.

Ben 29 yaşındayım. Türkiye’de gençler hangi sorunları yaşıyorsa, hangi güçlüklerle karşılaşıyorsa, hangi mücadeleleri veriyorsa, aynılarını ben de yaşadım, yaşıyorum.

Fakat Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz.” demiştir. Bu ülkeyi bizlere emanet etmiştir.

Biz, birlikte mücadele edeceğiz. Emanete sahip çıkacak, geleceğimizi birlikte yaşatacağız. Artık Türkiye’nin ve Türk Gençliğinin bir “Ümit”i var.”

Zafer Partisi’nin Kurucular Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyeliği yapan hemşehrimiz Avukat İlknur Güngördü’nün ardından partide üst düzey görev alan ikinci hemşehrimiz olan Sevda Gül Tuncer’i kutluyor, her iki hemşehrimize siyaset yolculuklarında başarılar diliyoruz.

Etiketler: » »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.