logo

13 Haziran 2023

“Zabun, Isparta’nın değil Tanzanya’nın milletvekilidir”

İyi Parti Isparta İl Başkanı Hasan Büyükçam, katıldığı bir programda zehir zemberek açıklamalarda bulundu.

Genel seçimler sürecinde neredeyse bir hafta süren milletvekilliği yarışında Osman Zabun’un milletvekili olması sonrası İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, “Sözlerim Osman Zabun’a değil Ak Parti’nin ikinci sıra milletvekilinedir. Bu milletvekili halkın görüşüne saygı duymamıştır, benim gözümde bu milletvekili Kamboçya milletvekilidir, Tanzanya Milletvekilidir.” dedi.

Isparta’nın önde gelen programlarından Labirent’e konuk olarak Muhammed Uslu’nun sorularını yanıtlayan İyi Parti İl Başkanı Hasan Büyükçam, milletvekilliği konusunda şu ifadelere yer verdi:

“Şu an elimizde bütün konsoloslukların belgeleri var, oy veren kişilerin isimlerini dahi okuyamıyoruz, fakat bu insanlar bizim geleceğimize ve çocuklarımızın geleceğine karar verdiler. Genel seçimler içinde geçerli bu durum, Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında 3 milyon oy farkı var, bunun 1,5 milyonu Suriyeli oy kullandı, 1,5 milyonu da yurt dışı oy, adını sanını okumakta biz zorlanıyoruz. fakat bizim geleceğimiz hakkında karar verdiler.” dedi.

Ak Parti – İyi Parti vekillik savaşının Türkiye’de sadece Isparta’da değil 4 şehirde gerçekleştiğini belirten Büyükçam, “Yaşadığımız bu sıkıntı Isparta, Uşak , Mersin ve Aydın’da da yaşandı, fakat onlarda oy oranı biraz daha açık bizlere ise 39 oy ile kaybettiniz dediler.” dedi.

Gazeteci Muhammed Uslu’nun, “Ak Parti ikinci sıra milletvekili Osman Zabun’un milletvekilliğini hak ettiğini düşünüyor musunuz? sorusuna ‘Hayırlı olsun’ cevabını veren Büyükçam konuşmasını şu şekilde sürdürdü: ‘Sözlerim Osman Zabun’a değil, Ak Parti İkinci sıra milletvekili adayına. Ak Parti’nin ikinci sıra milletvekili Isparta’nın tercihi değildir, kamboçya ve tanzanya’nın milletvekilidir. İki gün sonra bunu dediğimizde kimse yanlış anlamasın doğru olanı söylüyoruz tekrar diyorum sözlerim Osman Zabun’a değil, ikinci sıra milletvekilinedir, tekrar diyorum kendisi Kamboçya ve Tanzanya’nın vekilidir çünkü onların oylarıyla seçildi.” dedi.

Etiketler: »
Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.