• MODA YAPI

logo

28 Ocak 2018

ZABUN, Danışma Meclisi Toplantısı İçin YALVAÇ’ta

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalvaç İlçe Teşkilatı yeni yönetimi bugün ilk İlçe  Danışma Meclisi toplantısını yaptı. Bugün saat 19.00 sıralarında başlayan toplantıya İl Başkanı Osman Zabun ve bazı il yöneticileri, İl Kadın Kolları üyeleri de katıldı.

2017 yılı sonunda yapılan 6. Olağan kongrede göreve gelen ilçe başkanı Hayri Uyar ve yeni ilçe yönetim kurulunun da görevlerindeki ilk danışma meclisi toplantısı olması nedeniyle toplantıya ilginin yoğun olduğu gözlendi.

İlçe Yönetim Kurulu, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile mahalle ve köy temsilcilerinin hazır bulunduğu ilçe danışma meclisi toplantısında ilk olarak divan heyeti seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Yönetim Kurulu üyesi Zeliha Akgün, üyeliklere ise Fatih Dülgerbaki ve Tayfun Koru getirildi. Danışma Meclisinin açış konuşmasını yapan Ak Parti Yalvaç İlçe Başkanı Hayri Uyar, konuşmasına geçtiğimiz hafta ilçemizde meydana gelen uçak kazasında şehit olan askerlerimizle Afrin harekatında şehit olan askerlerimiz ve demokrasi şehitlerine rahmet dileyerek başladı. Uyar, göreve geldikleri günden bu yana yaptıkları çalışmaları maddeler halinde özetledi. Uyar’ın ardından Gençlik Kolları Başkanı Kadir Elbengili çalışmaları hakkında bilgi verdi. Daha sonra Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü’nde  görevli İsmail Güleç, Yalvaç’ta sosyal hizmetler alanında yapılan çalışmalar konusunda çeşitli bilgiler verdi.

İlçe danışma meclisi toplantısına katılan İl Başkanı Osman Zabun, aylık olarak yapılan danışma meclisi toplantılarına bir süredir kongre süreci nedeniyle ara verdiklerini anlatarak başladığı konuşmasında danışma meclislerinin, teşkilat mensupları ile biraraya geldikleri, onların taleplerini, eleştirilerini, düşüncelerini dinleyerek, çalışmaların gözden geçirildiği toplantılar olduğunu belirtti.

İstisnasız olarak tüm danışma meclisi toplantılarına katılmaya gayret ettiğini belirten Zabun, “Görüyorum ki teşkilat mensubu arkadaşlarımız da ilgi ile danışma meclisi toplantılarımıza katılıyorlar. Ayrıca yakın bir zaman önce kongremizi gerçekleştirdik. Kardeşlik havası içinde, canlı ve güzel bir kongre oldu. O süreçte gösterdiğiniz çalışmaya ve toplantımıza katımlarınız için teşekkür ediyorum” dedi.

BAYRAK DEĞİŞİMİ…

6. Olağan kongrede aday olmayarak ilçe başkanlığı görevini bırakan önceki İlçe Başkanı Ahmet Sektioğlu’na teşekkür eden Zabun,”Zor bir dönemde ilçe başkanlığı görevini üstlenen ve başarı ile yerine getiren Ahmet Sektioğlu’na teşekkür ediyorum. O’nun ve arkadaşlarının emeklerini de yok sayamayacağımız gibi bir alkışı, bir teşekkürü hak ettiklerine inanıyorum. Gençlik Kollarımızda da bir değişikliğe gittik. Kadir Elbengili arkadaşımız göreve geldi. Kadın Kollarımızda da bir değişiklik söz konusu oldu. Lale hanımın da partimizin başarısında büyük emeği oldu, gerçekten başarılı bir çalışma sergiledi. Onlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Yapılan bu görev değişikliklerinden, o görevi yapanların başarısız olduğu anlamı çıkarılmaması gerektiğini belirten Zabun “Görev değişiklikleri önceki görev yapanların çalışmalarının beğenilmediği ya da çalışmasının eksik olduğu anlamına gelmez. Değişim bir bayrak yarışıdır. İl Kadın Kollarımızda da değişiklik oldu, listesini hazırladı, onaylanması gönderildi, tamamlanınca ilçe kadın kolları kongrelerimiz yapılacak” dedi.

Tüm Teşkilat A’dan Z’ye çalışacak…

2014 yılından bu yana üstü üste bir çok seçim yapıldığını ve bunların üstüne bir de darbe girişiminin yaşandığını belirten Zabun, Önümüzdeki süreçte, yanı 15 gibi bir süre sonuda yerel seçimler gerçekleşecek. Onun ardından Türkiye’nin kaderini büyük ölçüde etkileyecek Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimleri yapılacak. Seçimlerin sıcak atmosferi için 7-8 aylık bir süremiz var. Bu süre içinde yol haritamızı çizecek, adımlarımızı buna göre atacağız. A’dan Z’ye kadar en yukarıdan en aşağıya kadar mahalle, köy temsilcilerimize kadar tüm teşkilat mensuplarımızı çalışmalarımıza katacağız, hatta sandık görevlilerimizi bile seçim dönemine gelmeden çalışmalarımıza katacağız. Köy- köy, mahalle-mahalle fedakarca çalışacağız” dedi.

Toplantının basına açık bölümünde Ak Parti İl Başkanı Zabun daha bir çok konuda önemli ve iddialı açıklamalar yaptı. Zabun’un açıklamaları ve birçok ayrıntı yarın ÖZYALVAÇ’ta…

MEDION Digital Camera

MEDION Digital Camera

a1

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.